1

Чи заслуговує ніжинське дзюдо та самбо на окрему школу

Поділитися

У Ніжині планують відкрити ще одну спортивну школу – школу ДЗЮДО

Не так давно спортактив нашого міста почав жваво обговорювати відкриття ще однієї спортивної школи у Ніжині. Зваживши всі «за» та «проти», після досить ґрунтовного вивчення цього питання, було запропоновано відкрити у Ніжині школу дзюдо.
Що передувало прийняттю такого рішення та хто за цим стоїть?

Як відомо у Ніжині одним із найрозвиненіших видів спорту є дзюдо, а також самбо. Адже ці два види спорту тісно пов’язані між собою. Завдяки щоденній наполегливій праці тренерів та їх вихованці, спортивна скарбничка нашого міста із року в рік поповнюється неймовірними досягненнями ніжинських дзюдоїстів та самбісті. Ніжин має своїх чемпіонів області, України та світу з дзюдо та самбо.

Крім того приймаючи участь у різних змаганнях далеко за межами рідного міста, ніжинські спортсмени не перестають організовувати офіційні змагання вищих класів у своєму місті. Так у грудні 2019 року у Ніжині вперше, за історію міста, відбувся Міжнародний турнір з дзюдо, тоді до Ніжина прибули учасники із 10 областей України, а також прибули 70 спортсменів з Білорусії. А цього року у Ніжині відбувся офіційний Чемпіонат області з дзюдо, який також відбувся вперше на офіційному рівні у нашому місті, тоді як обласні чемпіонати проводяться, в основному, в обласних центрах. Тож наразі розвиток дзюдо та самбо у Ніжині набирає шалених обертів.

Секції дзюдо та самбо у Ніжині працюють у складі Ніжинської КДЮСШ. Тож на цьому етапі, тренерським складом вищезгаданих видів спорту, було прийнято зважене рішення – відокремитися від КДЮСШ шляхом створення окремої спортивної школи з дзюдо та самбо.

Якщо все так гарно працює, навіщо щось міняти?

У складі КДЮСШ дзюдоїсти не отримують тієї підтримки від Федерації дзюдо України, яку отримують школи дзюдо, а саме – залучення коштів на її розвиток. Крім того відокремившись, школа зможе йти далі, розвиватися. Адже, з такими досягненнями вихованців, школа може претендувати на першу, а згодом і вищу, категорію. У той час, коли у складі КДЮСШ це лише друга категорія.

Крім того, за умови співпраці із управлінням освіти, це дасть можливість відкривати при ніжинських ліцеях спеціалізовані спортивні класи. Зауважимо, що ЮНЕСКО визнало дзюдо кращим початковим видом спорту для дітей та підлітків, і рекомендує «введення в усіх рівнях освіти» спеціалізованих спортивних класів.

До того ж це дасть можливість об‘єднати тренерів і учнів різних шкіл і організацій, їхні результати роботи, в одну школу, і вийти на рівень однієї з кращих шкіл області, а можливо і країни.

Це дасть можливість підписання договорів співпраці з іншими спецшколами і закладами (дзюдо, самбо) не тільки України, а і інших країни, таких як Польща, Латвія, Литва, Білорусія, Чехія.


Рішення «Про створення Ніжинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Дзюдо»» мало б розглядатися сьогодні у сесійній залі, проте було зняте з розгляду та відправлене на доопрацювання. І скоріш за все розглядатиметься на наступному пленарному засіданні сесії.

І хоча тренери розуміють, що це важка праця не одного року, проте впевнені у своїх силах, вірять у своїх вихованців, озброївшись підтримкою батьків, сподіваються на підтримку влади міста, яка все-таки дозволить їм рухатися далі…

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *