1

Пропозиції щодо удосконалення медичної допомоги при COVID-19 досі на розгляді в МОЗ, який нікуди не поспішає

Поділитися

«Враховуючи різке зростання в Україні кількості осіб, що інфікуються COVID-19 (вже навіть на вихідних офіційна статистика не опускається нижче 5-значного числа), а також панічний стан у суспільстві і абсолютне перевантаження в лікарнях, 30 березня 2021 р. я звернулася до міністра охорони здоров’я Степанова щодо невідкладного внесення змін до Стандарту 1 «Організація протиепідемічних заходів та медичної допомоги в осередку інфікування SARS-CoV-2» Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», – повідомила Ніна Южаніна. Вона, зокрема, пропонує наступні зміни:

  • Оскільки в багатьох родинах об’єктивно є неможливою самоізоляція від інфікованого та обмеження спілкування — передбачити проведення ПЛР-дослідження членам сім’ї особи з підтвердженим випадком COVID-19, які постійно проживають з такою особою.
  • Людей, що мають високу температуру (наприклад, більше 38 градусів), гострі прояви вірусної хвороби та інші ускладнення стану здоров’я, тестувати за місцем проживання/перебування, адже їх самостійне прибуття до лабораторій може бути ускладненим або призвести до інфікування інших осіб.
  • Передбачити конкретизацію способу визначення (чітке визначення) переліку осіб, що були у тісному контакті з особою з підтвердженим випадком COVID-19, як підстави для направлення на проведення тестування на антиген.
  • Забезпечити проведення періодичного обов’язкового тестування на антитіла до вірусу SARS-CoV-2 посадових осіб митних органів з урахуванням специфіки виконуваних ними функцій (наразі передбачено лише тестування працівників Державної прикордонної служби України в пунктах пропуску через державний кордон).

«Щойно отримала відповідь, що питання, викладені у зверненні, потребують додаткового часу на опрацювання. Що ж, будемо чекати. Не розумію, чому влада бачить лише карантин як дієвий засіб розірвання ланцюга зараження, чому не ряд процедур, які мали би також величезний ефект», – резюмує Южаніна.

Європейська Солідарність

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *