1

В яких школах Ніжина будуть набирати учнів до 10-11 класів у 2021 році

Поділитися

Питання про можливе невідкриття 10-х класів у Ніжинській ЗОШ № 15 сколихнуло учнів 9-х класів цієї школи та їх батьків. Адже вже зараз саме час визначатися учневі куди рухатися далі – чи вступати до коледжу, ліцею, ПТУ, чи залишатися в стінах рідної школи здобувати повну середню освіту. Проте, чи буде можливість в учнів продовжити навчання саме в своїй школі – невідомо.

Тож, з проханням допомогти розібратися в даній ситуації, батьки школярів ЗОШ №15 звернулися до депутата міської ради Андрія Гомоляко.

«До нас, як до депутатів міської ради, звернулися батьки учнів Ніжинської ЗОШ №15, з проханням допомогти вирішити дану проблему. Просимо Вас, відповідно до законодавства захищати права здобувачів освіти та відкрити у 2021-2022 н.р. 10-ті класи у Ніжинській ЗОШ №15», – звернувся до міського голови Олександра Кодоли Андій Гомоляко.

Своєю чергою начальник Управління освіти Ніжинської міської ради Валентина Градобик наголосила, що на даному етапі остаточного рішення по даному питанню Управління освіти ще не приймало. Та пояснила, як саме і чому обиратимуться ті чи інші навчальні заклади, в приміщеннях яких діятимуть 10-11-ті класи.

Згідно із прийнятим Законом України «Про освіту» у 2017 році, протягом п’яти років (до 1 вересня 2022 року) мають бути проведені заходи з удосконалення освітньої мережі, відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовані на покращення якості та ресурсного забезпечення освіти.

Під час формування спроможної мережі будуть зважати на потреби в забезпеченні всіх складових освітнього процесу, зокрема розташування шкіл з урахуванням місця проживання учнів, можливостей транспортної системи та підвезення до закладів освіти, прогнозу демографічної ситуації тощо.

На даний момент начальник Управління освіти Валентина Градобик зауважила, що такими закладами можуть стати нинішня ЗОШ №7 та №16, а також діючий міський ліцей. Проте, це лише попередні вивчення пропозицій, можуть розглядатися й інші навчальні заклади Ніжина.

З огляду на прийнятий ЗУ «»Про освіту» 10-11 класи діятимуть в закладах освіти, як окремі юридичні заклади. Адже цей закон пропонує трьохрівневе навчання: початкова освіта – 1-4 класи, базова освіта 1-4 + 5-9 класи, і профільна освіта, це 10-11 класи.

Валентина Валентинівна запевнила, що жодного випускника 9-х класів не будуть позбавляти права на продовження навчання у 10-11 класах. Адже забезпечення рівного доступу до повної загальної середньої освіти для кожної дитини є ключовим пріоритетом держави.

Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *