2

Школи з районів передали на громади. Деякі пручаються

Поділитися

15 березня — останній робочий день районних відділів, секторів освіти. Не лишиться їх ні в колишніх районах, ні в нових укрупнених.

— При об’єднаних територіальних громадах створено 57 відділів освіти. І до них передано всі заклади освіти. З ними й ведемо комунікацію, — пояснює Микола Конопацький, начальник обласного управління освіти і науки. — У колишніх районних відділах чи секторах останнім часом практично не лишилось працівників. Одна-дві людини у ліквідкомісіях. От і все.

* * *

— Акт по передачі ми мали оформити до 12 березня і відправити до облдержадміністрації, — розповідає Світлана Біла, начальник Новгород-Сіверського районного відділу освіти. — У нас ситуація з одного боку хороша, з іншого — не дуже. Райвідділи освіти, культури було ліквідовано ще у 2018 році. Тому й реорганізації не потребують. І тут все просто.

Та з іншого боку, у склад Новгород-Сіверського району увійшов ще й Коропський район.

З Коропським відділом освіти у нас проблем немає. Люди там доволі комунікабельні. Все, що потрібно було передати, передали. І сьогодні поїхав автобус від адміністрації. З ним передадуть решту документів.

А от Понорницька селищна рада, попри рішення сесій щодо передачі закладів і майна станом на сьогодні (говоримо у четвер 11 березня), не підписала жодного акту. Вони мають забрати заклади, майно, кредиторську, дебіторську заборгованість, залишки коштів. І оскільки акт передавання один, з майном і кредиторкою, то вони його і не підписують. По Коропському відділу освіти склалася кредиторська заборгованість трохи більше 900 тисяч гривень.

РДА пропонувала проект програми щодо погашення заборгованості. Але депутати райради не проголосували. До 16 березня — це ще проблеми Коропської РДА, та потім — наші.

— То 16 березня ви ще працюватимете?

— Так, приходжу на своє робоче місце. Оскільки до цього часу РДА, в тому числі і відділи освіти при них, мають повністю пройти процес ліквідації і знятися з реєстру. Проте та ж Коропська РДА і їх відділ освіти не знімуть, бо не зможуть отримати необхідні довідки ні з податкової, ні з соцзахисту. Там понад півмільйона гривень заборгованості по зарплаті учителям і працівникам.

Ймовірно, 16 березня нас попередять про ліквідацію. І тоді ми підемо у ліквідаційний процес. Він триватиме мінімум два місяці.

* * *

У Варвинському районі все відбувалось поступово та планомірно.

— Відділ у нас вже давно ліквідований. Останні два роки працювали як сектор освіти, культури, молоді та спорту Варвинської РДА, — пояснює Володимир Кутовий, зараз начальник відділу освіти Варвинської селищної ради. — І сектор ліквідовується. Школи передали громаді, дитсадки й раніше були на місцевих бюджетах. У кожного в районі ситуація різна. У Срібному, наприклад, все пройшло добре. Люди об’єднались і продовжили працювати.

У нас же все важче. Бо від початку до громади входила сама Варва і пару сіл. Відповідно і багато преференцій не отримували. Зараз же всі села колишнього району увійшли.

— Що з працівниками?

— З 19, які були вивільнені, не працевлаштовані четверо. Штатний розклад не гумовий. Депутати хочуть, щоб копійка зберігалась.

Ніна Жигун — нині начальник Ніжинського районного відділу освіти, до цього працювала на аналогічній посаді у Носівській РДА. До Ніжинської перейшла лише на початку лютого. Та й тут, передбачає, ненадовго.

— Ми працюємо на укрупнений Ніжинський район. Всі школи передано до громад, — розповідає Ніна Степанівна. — Займаємось організаційною роботою: прийом документів, архіву з інших колишніх районів — Борзнянського, Бобровицького, Носівського.

А за два місяці ліквідують і нас. Бо по ОТГ створені свої відділи.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №11 (1818), 18 березня 2021 року

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *