MyCollages (21)

У Ніжині вшанували гетьмана Мазепу

Поділитися

Сьогодні, 20 березня, партійці міського осередку політичної партії “Європейська Солідарність” у Ніжині, біля кменя-стели, який було встановлено у сквері Б.Хмельницького у 2018 році на честь 370-ї річниці утворення Ніжинського полку, вшанували великого гетьмана Мазепу з нагоди його дня народження.

Партійці зібралися біля монумента аби покладанням квітів відзначити його роль в історії України.

У цей день 382 роки тому народився видатний політичний діяч, талановитий дипломат, меценат, великий гетьман Війська Запорізького Іван Мазепа.

Постать Мазепи є знаковою для нашої історії. Він був першим українським гетьманом, який незмінно тримав гетьманську булаву понад двадцяти років. Період його правління характеризувався відродженням гетьманської України, розвитком її культури, піднесенням соціального та релігійного життя.

Головна мета Івана Мазепи була об’єднати Україну, зробити усе, щоб вона не залежала ані від Москви, ані від будь-кого іншого. І цю мету Мазепа, йдучи попереду свого часу, усвідомив уже через 50 років після Переяслава», – наголосив лідер Європейська Солідарність, п’ятий президент України Петро Порошенко.

Мазепинська ідея вже 200 років живе у серці кожного українця, а його ім’я назавжди залишиться прапором і програмою нашої державності.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *