1

Софія Федина: питання ув’язнених кримських татар зникло з порядку денного нинішньої влади

Поділитися

«В Криму пройшли обшуки у будинках кримських татар та мусульман Криму. Всіх затримали та вивезли у невідомому напрямку», – сказала Федина.

Вона зазначила, що серед затриманих є активісти «Кримської Солідарності», активісти проекту для дітей політв’язнів «Кримське дитинство», зокрема, Азамат Еюпов – учасник протестної акції кримських татар на Червоній площі в Москві в липні 2019 року.

«Ми можемо сказати, що це помста ФСБ за те, що кожен з цих чоловіків активно допомагав сім’ям політв’язнів, робив передачі в тюрми і підтримував тих, хто є в так званих московських «судах», – зауважила Федина.

«ФСБ Криму повідомило, що обшук проводиться в рамках кримінальної справи, а рідним на місцях заявили, що усім затриманим інкримінується стаття 205 ККУ «Московської Федерації». Тому я ретранслюю позицію кримськотатарської громади і вкотре наголошую – репресії проти кримських татар та інших мешканців Криму, зокрема, української громади Криму можуть припинитися лише після деокупації, а радше сказати після визволення Україною півострова Крим, який окупувала «Московська Федерація», – сказала депутатка.

«Питання в’язнів кримських татар в Криму, яких утримує тоталітарна «Московська Федерація», майже зовсім пропало з порядку денного України. Таке враження, що президенту і його монобільшості питання Криму не потрібне і залишається десь на маргінесі, а питання політв’язнів вигідне тільки тоді, коли на ньому можна пропіаритися, а системна робота щодо їх визволення нікому при владі не потрібна», – зауважила Федина.

Вона повідомила імена затриманих: Махамадамінов Абдулборій Махамадин огли, Еюпов Азамат, Ялкабов Тимур, Федоров Олег, Ібрагимов Ернест, Сейдаметов Ленур, Шихаметов Яшар.

Федина також закликала Зеленського на державному рівні підтримати кримськотатарській канал АТР.

«Кримськотатарський телеканал АТР – один з небагатьох висвітлює всі події, які відбуваються зараз в Криму. Другий рік поспіль ми спостерігаємо відсутність достатньої уваги президента до АТР, його розвитку, ігнорування замість систематичної комплексної державної підтримки. Зокрема йдеться про фінансування. Тому звертаюся до президента Зеленського і його монобільшості. Поставте питання Криму на порядок денний держави і підтримайте на державному рівні телеканал АТР, щоб він мав змогу ретранслювати нам усім в повному масштабі події і репресії, які «Московська Федерація» здійснює в Криму, – зазначила Федина.

Вона нагадала, що нещодавно оприлюднена резолюція Європарламенту наголошує: владі України потрібно вирішити політико-правові питання щодо підтримки кримсько-татарського народу. «Так само Європарламент в цій резолюції підтверджує свій заклик створити міжнародний формат переговорів для деокупації кримського півострову. Важливо, що всі ці речі Європарламент, міжнародна спільнота може ефективно і активно робити лише тоді, коли України щодня ставить питання Криму і його окупації «Московською Федерацією» на порядку денному світу», – сказала Федина.

«Ми маємо дані про підвищений рівень мілітаризації Криму «Московською Федерацією». Ми маємо інформацію, що там за останні роки була створена абсолютна нова військова база. Були поставлені нові ракетні установки, радіоантени, радіолокаційні станції, а це означає, що «Московська Федерація» посилює свою присутність в Криму і Україна має визначатися, які кроки вона буде здійснювати для повернення, для визволення Криму. Сьогодні питання Криму – це питання безпеки не тільки України, а усього регіону Чорного моря, безпеки усієї цивілізованої міжнародної демократичної спільноти», – додала депутатка.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *