watermarked - 7

ТОВ «Аптека №13» позбавили права оренди приміщення по Овдіївській

Поділитися

Аптеку за адресою м. Ніжин, вул.Овдіївська,5 незабаром мають закрити. В тому приміщенні планують розмістити Управління соціального захисту населення міста Ніжин.

Рішення про відмову у продовженні договору оренди нерухомого майна, за вищезгаданою адресою, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Ніжина укладеного з ТОВ «Аптека №13», прийняли депутати міської ради на позачерговій сесії 27 листопада.

З огляду на те, що приміщення, де наразі розташована аптека, здається в оренду за 50 грн/м.кв, що не є ринковою вартістю, тим більше така вартість є досить заниженою, в стінах міської ради не один рік точаться розмови по те, аби не продовжувати орендарю договір оренди.

Не продовжувати договір оренди намагалася і міська влада минулого скликання. Зазначавши, що такі приміщення в центральній частині міста не можуть здаватися в оренду за таку низьку плату. Адже комунальне майно міст може значно наповнювати міський бюджет, якщо здавати його в оренду за ринковими цінами. Про те депутати минулого скликання не наважувалися позбавити приміщення орендаря. Неодноразово Валерій Козирев, якій і є власником даної аптеки, був присутній під час сесій міської ради, де намагався відстоювати власні інтереси.

«Ми тут живемо. Куди нам виїжджати з цього міста. Куди йти людям на роботу. Вони підуть до служби зайнятості. Товарний залишок, меблі, устаткування просто викинеться…», – відстоював дане приміщення Валерій Козирев і цього разу.

Як зауважила начальник Управління комунального майна Ірина Онокало, за дане приміщення орендарем за листопад 2020 року було сплачено орендної плати 11 535 грн 59 коп з ПДВ за 318 м.кв. Що дійсно є досить заниженою вартістю.

«Заявник звернувся із заявою аби ми продовжили оренду, включивши його в перелік об’єктів другого типу, на що він взагалі не має права, оскільки орендар не включений до переліку підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню», – зазначила Ірино Онокало.

Взявши слово голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, інвестиційної діяльності, комунальної власності, бюджету та фінансів Володимир Мамедов пояснив: «Я з повагою ставлюся до Вас і людей, які там працюють, але згідно закону ми не маємо права продовжувати оренду на тих умовах, на яких ви орендуєте дане приміщення».

«Мова йде не про закриття аптеки, а про умови оренди на ринкових умовах. Всі підприємці міста мають бути в рівних умовах. Головне завдання міської влади – працювати над наповненням міського бюджету», – підкреслив міський голова Олександр Кодола.

«Якщо ви вважаєте, що мала орендна плата, ми готові плати більше. Ми розуміємо, що орендна плата має бути збільшена», – говорив Валерій Козирев.

Тож досить конструктивна дискусія не дозволила орендарю дійти консенсусу з депутатським корпусом, і рішення було прийнято: договір оренди не продовжувати. А оскільки діючий договір оренди украдено до 31 грудня поточного року, то вже з нового року дане приміщення має бути звільнено. Згідно законодавства, орендар має три дні після закінчення строку договору аби звільнити приміщення

Крім того у сесійній залі йшлося проте, що планують використовувати вищезазначене приміщення для власних потреб, а саме реконструкції нежитлових приміщень під адміністративні приміщення та для розміщення там структурних підрозділів управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області, яке наразі здійснює свою діяльність у приміщенні по вулиці Гоголя. Тож приміщення по вулиці Гоголя буде звільнене. І що саме міська влада там планує розмістити чи може здавати в оренду, поки що мови не йшло. Проте міська влада минулого скликання, на чолі із Анатолієм Лінником, планувала в тому приміщенні розмістити ДРАЦС.

Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *