1

Як підприємство, майже з збанкрутілого, стало одним із найуспішніших у Ніжині

А все почалось в ті, не такі й далекі часи, коли комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» опинилося в такому скрутному становищі, що було не в змозі оплатити ні кредитні заборгованості, ні державні податки і, навіть, заробітну плату своїм працівникам.

В 2014 році одне з самих провідних комунальних підприємств було на межі банкрутства, працівники 10 місяців не отримували заробітної плати, рахунки були заарештовані, техніка знаходилася у податковій заставі.

У Ніжині виникла ситуація з розряду надзвичайних, коли місто просто потопало у смітті, коли по два тижні взагалі не вивозилося сміття, а просто гнило в контейнерах, і нікого це не обходило. На самому КП «ВУКГ», не те що палива, техніки не було аби вивезти сміття.
Були страйки під міськвиконкомом, люди у відчаї готові були йти до самого президента, шукали справедливості в судах. Була суцільна темрява і безвихідь. Це були кінець 2014, початок 2015 років. Підприємство мало колосальні борги. Вся техніка, а це 4 сміттєвози, потребували капітального ремонту. Тоді більш-менш «в строю» був лише один сміттєвоз і той ламався через день, інші три – стояли на території підприємства мертвим «вантажем».
Ситуація була вкрай складна і потребувала прийняття вірного рішення та невідкладних дій. 11 листопада 2014 року Рішенням Ніжинської міської ради за ініціативи міського голови Анатолія Лінника було надано дозвіл на звернення КП «ВУКГ» до Господарського суду Чернігівської області з заявою, метою якої було укладання мирової угоди та проведення процедури санації підприємства.
Слово «Санація» походить від латинського слова «Sanatio» – лікування, оздоровлення. Вітчизняне законодавство дає визначення поняття «санації» як системі заходів, спрямованих на відновлення платоспроможності боржника, запобігання його банкрутства, часткового або повного розрахунку з кредиторами.
14 січня 2015 року відбулись збори кредиторів, де було погоджено план реалізації досудової санації, а 19 лютого Господарським судом Чернігівської області цей план було повністю затверджено.
На той момент комунальне підприємство «ВУКГ» мало зовнішній борг3 мільйони 963 тисячі 879 грн і 22 копійки та борг по заробітній платі працівникам підприємства – 528 тисяч 725 грн і 19 копійок. Згідно постанови суду, зовнішній борг було відстрочено до виплати на пів року, з погашенням його протягом 5 років.
Завдяки виваженій кадровій політиці та фінансовій підтримці міської влади, депутатського корпусу та міського голови Анатолія Лінника, протягом 5 років відбувалось «лікування» КП «ВУКГ» від глибоких боргових ран.
Комунальне підприємство провело процедуру санації і знайшло кошти для початку «реанімаційних» заходів.
З міського бюджету в 2015 році було погашено борг єдиного соціального внеску у розмірі 725775,31 грн, податку на прибуток у розмірі 134466,86 грн, а також борг земельного податку – 170116,83 грн., що дало можливість стабілізувати фінансовий стан на комунальному підприємстві.
В перший рік санації підприємство повністю розрахувалось з іншими кредиторами за рахунок коштів, які були зароблені власними силами. Також протягом 5 років згідно договору санації, було погашено державний борг ПДВ – 1032823,18 грн та екологічний податок – 1122935,59 грн. Крім того, відбулось списання пені та штрафних санкцій у розмірі 486002,81 грн.
Доречно відмітити, що з міського бюджету не витрачено не копійки коштів, а навпаки повернуто до міської казни 425279,21 грн.
Слід окремо наголосити, що під час санації КП «ВУКГ» під арештом була спецтехніка підприємства, і протягом всього цього періоду неможливо було взяти якийсь кредит чи орендувати техніку для розвитку підприємства.

Процедура санації виявилася повністю вдалою і 18 вересня 2020 року була успішно завершена.

Під час реанімаційних дій, разом із працівниками підприємства, місцевою владою, депутатами, які своїми голосами на сесії виділяли кошти на ремонт та придбання техніки, МИ ПІДНЯЛИ ПІДПРИЄМСТВО З КОЛІН. І не просто підняли.
Вже з 2016 року підприємство є стабільно прибутковим. КП «ВУКГ» заробляє собі на обладнання та техніку, сплачує колосальні податки до всіх рівнів бюджету. Зокрема у 2019 році було сплачено майже 11,5 мільйонів гривень податку, з яких до місцевого бюджету потрапило майже 2,5 мільйони. В той час, як для виконання робіт по прибиранню міста з міського бюджету у 2019 році було оплачено близько 5 мільйонів гривень. Загалом, за період з 2015 по 2019 роки підприємством було сплачено майже 30 мільйонів гривень податків, з яких до міського бюджету надійшло 6,5 мільйони гривень.
Завдяки спільним зусиллям, виваженим рішенням та стратегічно правильно обраному вектору розвитку, за ці роки закуплено 11 одиниць нової та сучасної спецтехніки, 9 одиниць бувшої у використанні та нових засобів малої механізації. Вся ця техніка зараз успішно та дієво працює на вулицях міста.

Зараз всі ми з впевненістю можемо сказати, що комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства», колись повністю збанкрутіле, за п’ять років повністю відновлене та стало одним із найуспішніших підприємств Ніжина і продовжує успішно працювати заради розвитку, процвітання та благоустрою рідного міста.

А це в свою чергу, є результатом кропіткої роботи діючої влади на чолі з міським головою Лінником Анатолієм Валерійовичем.

Джерело: unenizh.org.ua

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *