MyCollages (11)

Ніжинські водогосподарники виконують доглядові роботи на о/с “Смолянка”

Минулого тижня працівники Ніжинської експлуатаційної дільниці Деснянського басейнового управління водних ресурсів провели доглядові роботи в Куликівському районі на русловому шлюзі №1 на річці Вересоч, який входить до о/с «Смолянка».

Зусиллями працівників від чагарнику та трави було очищено плити кріплення та прилеглу до шлюзу територію. Пофарбовано металеві конструкції та підйомний механізм шлюза. Залізобетонні частини гідротехнічної споруди оброблено вапном, також на ній оновлено маркування.

Меліоративна осушувально-зволожувальна система «Смолянка» – одна з найбільших меліоративних систем Чернігівської області (розташована на території Ніжинського та Куликівського районів). Її загальна площа обслуговування становить 16 881 га. Протяжність відкритої мережі каналів становить 372,2 км; закритої регулюючої мережі – 2 046,4 км.

За рахунок реалізації пілотного проєкту Європейської комісії – Програми розвитку ООН «Сlima East: Збереження та стале використання торфовищ», на осушувальній системі «Смолянка» відновлено гідрологічний режим на площі 2300 га. Що дало змогу відновити працездатність осушувально-зволожувальної системи в цілому. Це, в свою чергу, дає можливість зарегульовувати воду в об’ємах придатних для використання (гасіння пожеж, здійснення поливу тощо) навіть у період маловоддя.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *