1

Партійці «Європейської Солідарністі» у Ніжині виступають проти введення жорстких карантинних обмежень

Ніжинська міська партійна організація «Європейська Солідарність» продовжує виступати проти посилення карантину, попри перебування у “червоній зоні” розповсюдження COVID-19.

Партійці не погоджуються із жорсткими обмеженнями, які починають діяти на території міста з 14 вересня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19».

Незрозумілим та недоцільним вважають обмеження руху залізничним транспортом. Адже значна частина ніжинців щодня їде на роботу до столиці. Від завтра ж, аби дістатися Києва, мешканцям Ніжина потрібно буде якось доїхати до першого населеного пункту – ст.Григоро-Іванівка, що не підпадає під «червону зону», і вже звідти їхати електричкою до столиці. А це значні затрати часу та коштів.

Незрозумілим залишається і заборона на діяльність закладів харчування та салонів краси у Ніжині. Дозволивши закладам такого типу працювати далі, можна було б зберегти робочі місця. Адже всі ці заклади у Ніжині і так працювали з дотриманням карантинних обмежень та з обмеженою кількістю відвідувачів. Крім того такі обмеження знову ж таки вдарять по малому та середньому бізнесу, який тільки почав оговтуватися після весняного карантину.

Про те, основною вимогою партійців є відновлення освітнього процесу. Адже здобувачі освіти і так багато втратили перейшовши на дистанційне навчання минулого навчального року. Можливо було б перейти хоча б на змішану форму навчання, заливши учням можливість напряму контактувати із вчителями. Адже відомо, що у Ніжині місцева влада достатньо подбала про заходи безпеки в школах, принаймі ті заходи, які визначили в Міністерстві охорони здоров’я.

Зауважимо, що деякі міста України, які потрапили в «червону зону», не збираються виконувати всіх карантинних обмежень, оскільки забороняється робота громадського транспорту, закладів освіти, ресторанів та торгових центрів. Деякі міста, які віднесли до цієї зони, з обмеженнями не погоджуються.

Напруга поміж місцевою і центральною владою буде виникати і надалі, якщо уряд не перегляне правила зонування і не спілкуватиметься з регіонами.

Тим часом починаючи з понеділка, 14 вересня, в Україні діятиме оновлений розподіл на карантинні зони. Цього разу до червоної зони потрапило 36 адміністративних одиниць, що на сім більше порівняно з минулим розподілом, разом із ними і Ніжин.

Європейська Солідарність – Ніжинщина

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *