47964d3429cce9e39580b960edaa1e9d

Заступниця головного санлікаря розповіла НВ, чому в Україні активізувався коронавірус 

Поділитися

В Україні зростає захворюваність коронавірусом

Зростання числа інфікувань коронавірусом в Україні пов’язане з внутрішньою активізацією хвороби, яка обумовлена поверненням українців на батьківщину з країн Європи, де вони перебували під час першої хвилі COVID-19.

Такою думкою в інтерв’ю Радіо НВ поділилася Людмила Мухарська, лікарка-епідеміолог, заступниця головного санітарного лікаря України.

«В багатьох країнах Європи була дуже велика активність цього вірусу, і багато людей хворіли в таких країнах, як Франція, Італія, Іспанія. І також пам’ятаємо, що велика кількість наших громадян одночасно приїхали в Україну. Ці люди поїхали на самоізоляцію в свої сім’ї, і з того часу ми маємо внутрішньоукраїнське розповсюдження вірусу», – зазначила вона.

Водночас, за словами Мухарської, тільки 8% з усіх українців, які пройшли тест на коронавірус, захворіли за кордоном – решта заразилися COVID-19 в Україні.

«Тобто ми бачимо, що зі 100 громадян України вісім приїхали до нас вже інфікованими і передали збудник [захворювання] вже в Україні. Тому ми маємо ситуацію, коли в країні є активна циркуляція вірусу», – пояснила епідеміолог.

30 липня в Україні був зафіксований новий антирекорд за кількістю нових випадків зараження COVID-19. Так, за минулу добу захворювання виявили у 1197 осіб, зафіксовано 23 летальних випадки, 760 пацієнтів одужали.

Також стало відомо, що Київ може потрапити в червону карантинну зону після поділу України на чотири епідемічні зони.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *