img_top

Кабмін змінив “правила карантину”. Що зміниться у Ніжині?

Поділитися

Кабінетом Міністрів України внесено зміни до актів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 від 25.03.2020 №239.

Внесені зміни дозволять проводити певні види діяльності в умовах карантину:

  • діяльність закладів громадського харчування щодо адресної доставки замовлень;
  • торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку;
  • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;
  • перевезення легковими автомобілями;
  • перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції;
  • перевезення у трамваях, тролейбусах, автобусах, маршрутних таксі дозволяється кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах.

Уся вище вказана діяльність повинна вестись з обов’язковим дотриманням правил безпеки та відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також мають використовуватись засоби індивідуального захисту.

Залишається на час карантину заборона відвідування закладів освіти її здобувачами, діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Крім того, до 24 квітня заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні; пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Під час засідання члени комісії наголосили на тому, що продовольчі ринки зможуть працювати, але з жорстким та чітким дотриманням необхідних санітарних вимог. А представники КООП РИНКУ запевнили, що не будуть відкриватися доки не забезпечать проведення всіх санітарних та епідеміологічних норм. Про день відкриття повідомлять комісію ТЕБ та НС.

Пасажирські перевезення в Ніжині поки що не будуть поновлювати. Із цим згодні й самі перевізники, а також це підтримують представники санітарно-епідеміологічної служби, оскільки можуть бути негативні наслідки. Адже слід вжити всіх можливих заходів задля недопущення поширення коронавірусу на території нашого міста.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *