gr_20.03.20_zgvaltyvannya

Вагітна у 13. На Борзнянщині дорослий чоловік поглумився наж сусідською дівчинкою

— О-о-ой, як тепер жити? Він же, падло, до нас у хату ходив. І отак над дитиною поглумився, — обливається сльозами 63-річна Марія Пісня з села Ховми Борзнянського району. Це вона про односельця 58-річного Василя Іванія.

Чоловік нині під арештом у чернігівському СІЗО. Його підозрюють за частиною 4 етапі 152 Кримінального кодексу (згвалтування особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди).

Іваній — господар. Є трактор, причепи, купа іншої техніки, з десяток гектарів землі. Одружений. Троє дітей. Одній доньці 33 роки, другій 30, синові — 35. Має четверо онуків. Спиртного не п’є років зо тридцять. Навіть у свята. Одна з його доньок стверджує: «Не кодований. Також вже шість років, як не курить».

Постраждала живе з мамою, сестрою і бабусею. Алкоголю не вживають. Тримають чимале господарство. Мати Ольга донедавна працювала у місцевому сільгосппідприємстві. Батько вже років десять, як живе окремо. Старшій сестрі Наталі 24, вона інвалід, має розумові вади та погано говорить. Молодша — ходить до сьомого класу. За рекомендацією медиків, навчається за індивідуальною програмою, бо теж має відхилення у розвитку.

Кажуть, голова у родині бабуся Марія Фотіївна. Вона все намагається тримати під контролем. Кажуть, саме Фотіївна забила на сполох, коли у молодшої онуки не стало критичних днів. Намагалася випитати, може, її хто займав. Але та не розповіла. Матері теж не зізнавалася. Тоді Фотіївна подзвонила до своєї другої дочки. Аби та покликала до себе дівча, і вони поговорили як подружки. Так і вчинили. Жінка придбала тест на вагітність. Перевірили, виявився позитивним. І школярка зізналася, що сталося. Почуте бабусю ледь до серцевого нападу не довело. Довелося викликати лікаря, аби привести її до тями.

Той, хто поглумився, — майже сусід, живе за декілька хат. Не раз допомагав родині обробляти город. А вони йому відробляли, то сіно допомагали гребти, то картоплю збирали, кукурудзу ламали. З’їздили до лікарні, зробили ультразвукове дослідження. З’ясувалося, юнка на 12 тижні вагітності. Так історія дійшла до поліції.

Відвертість дитини у правоохоронців вразила рідню. Дізналися, що почалося так: чоловік її спочатку обіймав, потім цілував, а з часом перейшов до активних дій, і було це неодноразово.

— Падлюка, з 12 років таке з нею робив. Їй же тільки два місяці, як минуло тринадцять. Скористався дитиною. Вона ж на обліку у психіатра стоїть, — не може вгамувати сліз бабуся. — Її в три етапи допитували з психологом. І вона все розповіла у подробицях. Психолог сказав, що вона нічого не вигадує. Негідник її залякав. Сказав: «Якщо розкажеш, усіх повбиваю. Вивезу в ліс і закопаю».

Вона ж не за себе, за нас боялася, тому і мовчала. Яка у нас защита? Чоловік мій помер. Колишній зять від горілки вже давно зовсім очманів, — Фотіївна ридає, онуки сидять сумні. Старша Наталя світлокоса, повна, пишногруда. Менша Марина — на вигляд дитя-дитям. Не схожа на сестру, темноволоса, струнка, симпатична. Обидві ходили допомагати Василю Іванію.

— Наталю, ти ж доросла, він до тебе приставав?

— Казав, що я некрасива, — опускає очі дівчина.

— А до Марини?

— Бувало. Ну, я ж не думала…

— Мало того, що він позбиткувався над дитиною, так його жінка ще усяк її обгидила, — не може заспокоїтися Марія Пісня.

— Обзивала і різні погані слова говорила. А я мовчала і плакала, — подає тихий голос Маринка.

— Дружина Василя приходила вибачатись?

— Ні. Діти приходили, перепрошували. Та хіба вони винні, що він такого наробив? Отак обідив. Ми ж йому за роботу платили. Не все він нам безплатно помагав. Ми все найкраще нашим дітям даємо. Не голодують. Є корова, свині, кури, город. Одежі повно, — розкриває дзеркальну шафу-купе Марія Фотіївна. — Ось постіль, сукні, куртки сучасні. Хоч ми не багачі, та все робимо, аби внучка до школи не гірше за інших вдягалася.

— Яке покарання ви хочете для Василя?

— Він відсидить і прийде, а вона навік каліка. Хай як Бог знає, так його і покарає.

— А що буде з дитиною?

— Я ще не знаю…

Вдома у Іваніїв застала дочку, 30-річну Катерину.

— Ми ще до кінця не можемо повірити. Батька забрали другого березня. Мамі не вдається ніяк сприйняти те, що дізналися. Вона у розпачі. На емоціях наговорила усякого на Марину, проституткою назвала. У поліції кричала: «Він же уже дід. Ми вже три роки не живемо, як чоловік і жінка». Збирається подавати на розлучення. Каже: «Мені за нього соромно». А поки що вона у лікарні, серце у неї слабе, прихопило. Вони ж 36 років прожили разом, — зітхає Катерина Іваній. — Три роки тому у мами виникли проблеми по-жіночому. Підозрювали навіть рак, виявилося, дисплазія шийки матки. Мама тривалий час лікувалася.

— Катю, батько зраджував матір, вони сварилися?

— Нічого такого я не помічала. Іноді сперечалися через побутові дрібниці.

— А стосунки батька з Мариною помічали?

— Наташа і Марина позитивні, сонячні діти. Часто приходили до нас не тільки допомагати, а й погуляти. У мене двоє дітей шести і десяти років. З ними бавилися. Маринка на мене: «Катя, Катя». Я їй: «Яка я тобі Катя, називай мене тьотя Катя». А вона сміється: «Я ж тобі молодості піддаю». На мою маму казала Аліса, так її в селі всі звуть. Хоча за паспортом вона Алла. На батька — Вася.

Якось влітку була така картина у нас у дворі. Прийшли дівчата. Марина заплигнула на батька, обійматися. А мати вхопила лозину, якою корів проганяють, і дзизнула її по ногах, а батька по спині протягла. І так суворо до Марини: «Чого ти на нього вішаєшся? Я бабі Мані скажу».

У поліції, коли її розпитували, вона казала, що все було за згодою.

— Катю, дитина особлива. Яка згода? Дівчинка в силу віку і психологічного стану ще не зовсім усе усвідомлює. Він дорослий чоловік. Мав подумати про наслідки. Презервативи ж є. Батько хоч розуміє, що накоїв?

— Можливо, у нього стався гормональний сплеск… За дні, коли його тримали у Ніжині і привезли до Борзни на суд (обирали міру запобіжного заходу. — Авт.), він схуд, зблід і ніби аж посивів. Я тата не виправдовую. Проте сподіваюся, що суд у всьому розбереться. Аналіз ДНК має показати, чи це його дитина.

Підозрюваному загрожує від 8 до 15 років тюрми.

■ Мужики, за статистикою жінок набагато більше, ніж вас. Є з кого вибрати, і на раз. Не чіпайте дітей! Ні своїх, ні чужих.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №11 (1765), 12 березня 2020 року

Джерело: gorod.cn.ua

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *