pnevmoniya

Статистична інформація щодо захворюваності у Ніжині

Станом на 20.03.2020 року в терапевтичному відділенні знаходиться 8 хворих з діагнозом негоспітальна пневмонія. Стан всіх хворих середнього ступеню важкості, всі хворі не потребують кисневої підтримки.

Прохання для всіх людей, у кого з’являться нежить, кашель, затруднене дихання та підвищена температура тіла вчасно звертатися до сімейного лікаря за медичною допомогою.

Згідно зі статистичними даними за січень-лютий проліковано хворих стаціонарно з пневмонією:


за період

січень-лютий 2017 року – 66 пацієнтів,

січень-лютий 2018 року – 67 пацієнтів,

січень-лютий 2019 року – 137 пацієнтів,(2 померло),

січень-лютий 2020 року – 115 пацієнтів, (2 померло).


за рік

2017 рік проліковано 232 хворих з пневмоніями (4 померло),

2018 рік – 357 хворих (4 померло),

2019 рік – 429 хворих (4 померло).

Проаналізувавши випадки пневмоній за останні 4 роки треба відмітити, що наявне стрімке зростання пневмоній в холодний період року. Це можна пояснити ослабленням імунітету у людей на фоні зниження температури навколишнього середовища.

Відмічено тяжкий перебіг з ускладненнями пневмоній у осіб, які несвоєчасно звернулися за медичною допомогою, особливо у людей з супутньою патологією, в тому числі з боку серцево-судинної системи, у хворих з цукровим діабетом, осіб, що зловживають алкоголем та курінням.

Зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в світі з приводу вірусу COVID-19 рекомендую дотримуватися рекомендацій по дотриманню режиму карантину, правил особистої гігієни, без нагальної потреби не перебувати в місцях загального перебування людей.

Будьте обережні та бережіть себе.

Завідувач терапевтичного відділення міської лікарні Людмила Рекаєва

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *