5e663a5485063

100-ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ ЗУСТРІЛА ЖИТЕЛЬКА ЧЕРНІГІВЩИНИ. ФОТО

У прекрасне весняне свято, Міжнародний жіночий день 8 Березня, народилася наша землячка Ганна Федорівна Колмакова, молодший лейтенант медичної служби, Почесний ветеран і Почесний донор, інвалід війни.

100-літній ювілей зустріла жителька Чернігівщини. ФОТО

У широкому родинному колі зустріла своє 100-річчя!

Про це повідомляє Сновська міська рада.

Ганна Федорівна з 22 червня 1941 року по травень 1945-го брала участь у бойових діях, перебувала на 5-ти фронтах Другої світової війни, у складі 382-го гаубичного артилерійського полку. Рятувала життя бійцям, здавала кров для них. Сама була тричі поранена.

Нагороджена у 1944 році орденом «Червоної Зірки», Орденом «Великої Вітчизняної війни І ст.» та медаллю «За відвагу». Президентом України їй було присвоєно почесне звання полковника.

«Я переживала за кожного солдатика, адже вони ризикуючи всім ішли вперед, до перемоги. В мене душа боліла за кожного – інакше не могла. Одного пораненого бійця на ледве з болота витягла, хоч він просив його покинути. Але я врятувала його і він одужав. А уявляєте яка радість була, коли ми випадково через кілька років зустрілися у столиці! У ресторан потім пішли…», – розповідає жінка.

Після закінчення війни повернулася на Сновщину і працювала у залізничній бібліотеці, потім у депо м.Щорс, з 1985 року – активний член клубу «Фронтовичка».

Улюблене свято у ювілярки – День Перемоги. І цього року вона знову його чекає з нетерпінням.

До речі, Ганна Колмакова – з роду довгожителів. Нині жіночка у доброму гуморі, з теплою щирою усмішкою на вустах, лагідним очима і має велику радість, яка не всім випадає в цьому житті – тримає на руках двох своїх праправнучок!

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *