jg

Ніжинці отримали найбільшу знижку на централізоване опалення

Найбільше у Ніжині, найменше у Чернігові – які знижки на централізоване опалення отримали жителі

Вперше в історії країни стовпчики цифр у квитанціях за опалення не повзуть вгору, а знижуються! Такий результат реалізації на обласному рівні президентської ініціативи щодо зниження тарифів, інформує newvv.net

Платіжки, де поруч із базовим тарифом окремим рядком зазначена знижка за тепло (і саме з її урахуванням платили споживачі), жителі Чернігівщини отримали у другій декаді січня. Такий безпрецедентний крок реалізується практично по всій Україні за винятком деяких міст та Закарпаття, де немає централізованого опалення газом.

Як відомо, наприкінці минулого року Уряд та президент Володимир Зеленський звернулися до представників органів місцевого самоврядування розглянути можливість зменшення тарифів на опалення у регіонах. Офіційна мотивація наступна – вартість газу знизилася на 30%, але це не позначилося на платі за тепло для тих абонентів, яких опалюють централізовано. Здешевлення одразу відчули хіба що ті споживачі, які мають індивідуальне газове опалення. Аби відкоригувати оплату централізованого теплопостачання – 24 грудня Уряд ухвалив спеціальну постанову №1082, якою вперше в історії незалежної держави делегував теплопостачальним організаціям право приймати рішення щодо обрахунків знижок до плати за тепло. Посадовці переконані: завдяки дешевшому газу – щомісячний обрахунок в платіжках за опалення можна знизити на кілька сотень гривень.

Як порахувати знижку – у регіонах повинні були вирішити самостійно, у межах «газового» знижкового коридору від 0 до 30%. Чому до 30%? Бо наприкінці осені у вартості централізованого опалення враховували минулорічну ціну газу – 7482 грн за тисячу кубометрів. Його ціна у грудні впала – 5132 грн. Різниця становить 31%.

Місцева влада почала переглядати тарифи для населення. Раніше Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє зменшити суму в платіжці за тепло до 30%. Черкаси, Житомир, Кривий Ріг, Обухів і багато інших міст вже переглядають тарифи. Яскравий приклад Кропивницького – там сума в платіжці вже буде менше на 28,7%. Закликаю всіх представників влади на місцях активно долучатися до цього процесу, – оптимістично написав у своєму телеграм-каналі прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Щоправда, деякі жителі Чернігівщини скаржаться, що у них платіжках за опалення у грудні цифри навіть зросли. Пов’язано це з тим, що далеко не всі теплопостачальники використовують газ як основний енергоресурс. Наприклад, “Технова” опалює твердим паливом: вугіллям.

Керівник Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Чернігівської облдержадміністрації Володимир Кривенко коментує:

– Ми говоримо про населення, споживачів, які мають централізоване опалення від теплоносія – газу, з лічильником чи без.

В свою чергу, посадовець підкреслює: інші абоненти, які мають індивідуальну систему опалення чи підігріву води – раніше за всіх відчули економічний ефект від зниження вартості газу. Так, на цьому їм вже вдалося заощадити близько 2 тисяч грн за 1000 кубометрів палива.

Ще до нового року, у кінці грудня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зібрав керівників теплопостачальних підприємств, де говорив про перерахунок вартості опалення для населення. За спільною домовленістю на регіональному рівні вдалося зменшити вартість послуг населенню з централізованого опалення.

Так, тепло від АТ «Облтеплокомуненерго» у цей період подешевшало на 9,5 %, від ТОВ «НіжинТеплоМережі» — на 14 %, абоненти КП «Прилукитепловодопостачання» у грудні сплатили за опалення теж на 14% менше.

Після перерахунку суми у платіжних квитанціях, залежно від площі квартири розмір знижки в середньому по Чернігову (для споживачів АТ «Облтеплокомуненерго») становив — від 100 до 210 гривень, у Ніжині — від 149 до 469 гривень, у Прилуках — від 165 грн до 365 гривень.

Зауважимо, що загалом, у 124 містах України перерахунок грудневої плати за опалення здійснило 131 підприємство теплокомуненерго. До урядової ініціативи у підсумку долучилися 16 обласних центрів: Вінниця, Луцьк, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків, Херсон, Івано-Франківськ, Хмельницький, Чернігів, Київ.

Не проводитимуть перерахунок тільки у Сумах, Черкасах, Чернівцях, Миколаєві, Полтаві та на Закарпатті.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зі своєї сторінки у соцмережах повідомляє, що за грудень 2019 року зменшені ціни у платіжках для населення на такі суми: перерахунок по однокімнатних квартирах від 80 грн у Київській області та до 292 грн на Львівщині, по двокімнатних квартирах – від 110 грн у Чернігівській області – до 435 грн на Дніпропетровщині, по трикімнатних квартирах – від 140 грн у Дніпропетровській області – до 563 грн у Рівненщині.

– А, наприклад, у Тернополі за рішенням органів місцевого самоврядування люди отримали знижку за послуги теплопостачання одразу за три місяці: жовтень, листопад та грудень 2019 року. Зменшення платіжки вже зараз — це результат, по-перше, спільної роботи президента, Уряду та органів місцевої влади. Це стало можливим, тому що ціни на газ на ринку знизилися. А Уряд надав місцевій владі механізм, щоби зробити ці коригування в платіжках. Уряд і надалі триматиме цю ситуацію на контролі, – резюмує очільник Кабміну.

Сказано — зроблено! Платіжки на тепло та гарячу воду знижено до 30%.У 124 містах України здійснили перерахунок 131…

Опубліковано Олексій Гончарук – Прем'єр-міністр України Понеділок, 20 січня 2020 р.

На майбутнє, якщо з’явиться економічна доцільність, то таким чином вартість тепла сукупно коригуватимуть щомісяця, декларує головний урядовець. Тобто, дешевшатиме газ – реальною стане можливість отримувати знижку в платіжках і в інші місяці року, а не лише у грудні.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *