IMG_7175

Ми ділили апельсин: у Ніжині громадський бюджет стає «яблуком розбрату» депутатів

Нам потрібне змагання ідей, а не конкуренція між парканом для тієї чи іншої школи та інсталяцією, за якими стоять депутати, чи інші впливові особи.

Цьогорічний бюджет участі  у Ніжині, попри всі застереження, таки перетворився на битву парканів, мостів, та шкіл.

Читати по темі: НІЖИН: визначено проекти, які реалізовуватимуться за гроші громади

Насправді він мав би виробити альтернативне бачення певних проблем, що постають перед громадою, однак цього поки що не трапилося.

Громадський бюджет у Ніжині показав дуже позитивні результати минулого року. Мешканців міста проголосували, активізувались люди по вулицях і навіть по під’їздах. Цього року ніжинці також не «пасли задніх», приймаючи участь у голосуванні за проекти.

Читати по темі: Громадський бюджет 2019: головні розпорядники коштів звітуватимуть про виконання проектів

«Назва проекту повинна відповідати суті самого проекту», – звернула увагу депутатка ніжинради Наталія Радченко, – Хотілося б аби всі, без виключення, проети обговорювалися робочою групою».

Протягом останніх чотирьох років за рахунок коштів бюджету участі у Ніжині було реалізовано низку важливих проектів. Проте, чим більше ніжинці починають розумітися на самій суті таких проектів, тим більше вони стають каменем розбрату депутатів. Саме депутатів, оскільки основну частину проектів подають саме народні обранці. І не дивно, що ті, хто подає ці проекти, працюють далі над тим, аби проект переміг, набравши більше голосів, тим самим отримавши більшу частину коштів на його реалізацію.

«Депутати – перестаньте лобіювати свої проекти…» – йшлося у стінах сесійної зали

23 січня, під час розгляду проекту рішення «Про визначення проектів-переможців громадського бюджету 2020 та подільше їх фінансування» у сесійній залі накалилися пристрасті – депутати досить емоційно обговорювали сам процес голосування за проекти бюджету участі на 2020 рік.

Громадський бюджет цього року дуже нагадував виборчу кампанію. Бракувало тільки фактів підкупу. Громадський бюджет продемонстрував  малу силу власне участі, але велику силу – реакції: кажуть голосувати – ми голосуємо.

Чи можливо цього уникнути? Так. У першу чергу бюджет участі має на меті виробити альтернативне бачення проблеми. Заповнити ті дірки в громаді, на які не вистачає політичної волі, які менш видимі владі, які потребують участі саме громади. Саме цю функцію бюджет участі повинен виконувати.

Читати по темі: У Ніжині ініціативи мешканців втілюватимуть за бюджетні кошти

«Не дивіться на депутатів, на тих хто є автором проету – дивіться на саму ідею проекту» – закликав робочу групу депутат міської ради Констянтин Смалій.

Крім того «бюджетні підприємства не повинні допускатися до голосування, адже повинні фінансуватися за рахунок бюджету міста!!!» – говорили народні обранці.

Визначення пріоритетів дасть можливість інновації, бо серед проектів будемо обирати ідеєю, яка мобілізує.

Якби нам, громаді міста, вдалося визначити пріоритети, які не мають достатньої уваги, якби вдалося вказати напрямки для майбутніх проектів, нам удалося б вирівняти можливості проектних пропозицій.

 

Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *