82372413_1009109669445208_8510836094864982016_o

Містом лунали щедрівки ніжинської малечі

13 січня, і ось саме сьогодні, українці відзначають Щедрий вечір або, як кажуть у народі, свято Меланки. У цей день, за традицією, хлопці й дівчата ходять від хати до хати, щедруючи – бажаючи господарям щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту у Новому році.

Щедрування супроводжується музикою, танцями, побажаннями з обрядовою Козою та Циганом.

Вихованці дошкільного навчального закладу № 13 «Берізка» завжди підтримують українські звичаї та обряди і вміють їх шанувати.

Дітлахи, разом з вихователями Колесник А.В., Парубець Н.Г.,Вергун І.А., Гнітій Л.О., Костандовою І.В., Грицан Л.М., Бабич А.В., музичним керівником Нагорною І.В. радісно і весело щедрували, як годиться – і в садочку біля новорічної ялиночки та Дідуха, і на майданчиках закладу . «Нині веселе і радісне свято, українські діти прийшли вас вітати!» – виспівували дошкільнята, пританцьовуючи та весело граючи на музичних інструментах.

З щедрівками завітали діти до Ніжинського військкомату (військовий комісар Володимир Якущенко), Ніжинського відділку поліції, фабрики м’якої іграшки «Копиця» , депутата Чернігівської обласної ради Наталії Копиці.

«Нині веселе і радісне свято, українські діти прийшли вас вітати!» – з появою малят у стінах Ніжинських закладів одразу ж запанувала святкова й радісна атмосфера. У всіх кабінетах звучало: «Щедрик, щедрик, щедрівочка! До вас наша мандрівочка. Сієм, сієм, засіваєм, з Новим роком вас вітаємо! На той Новий рік, щоб ліпше вродило, ніж торік!».

Дітлахи у національних костюмах співали щедрівок, засівали зерном та бажали господарям здоров’я, достатку й усіляких гараздів.

Як годиться, малята нащедрували багато солодощів та незабутніх щедрих побажань.
Зі святом будьте здорові ! Нехай сіється, родиться, добром повернеться в кожнім серці Рік Новий!

Наталія Примушко, завідуюча ДНЗ №13

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *