1-5

4 грудня — Введення в храм Пресвятої Богородиці: народні прикмети

4 грудня відзначається велике церковне свято – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Свято засноване на том, що батьки Марії – свята Анна і святий Іоаким – обіцяли присвятити свою дитину Богові. Коли дівчині виповнилося 3 роки, її привели в Єрусалимський храм. Тут вона і жила до свого заручення з праведним Йосипом. У Православній церкві свято відносять до числа 12 найважливіших після Великодня свят.

Вважається, що перед зачаттям Марії, її матері з’явився ангел, який повідомив про майбутню вагітності. Тоді свята Анна, яка довгі роки страждала безпліддям, пообіцяла ангелу, що віддасть дитину на служіння Господу.

Коли Марії виповнилося 3 роки, батьки вирішили виконати обіцянку. Вони поставили дівчинку на першу сходинку храму Господнього, і вона бігом піднялася на п’ятнадцяту сходинку, не обертаючись і не кличучи батьків, як робили інші діти. Цей факт всіх здивував і вразив.

Потім первосвященик за Божою вказівкою ввів Марію у Свята святих (найпотаємніше місце храму, де збереглися Скрижалі Заповіту). У це місце входив раз в рік тільки первосвященик, приносячи з собою очисну кров. Присутні люди були в захваті від того, що відбувається. З цих пір тільки раз на рік 4 грудня Марія могла відвідувати це святе місце.

У храмі дівчинка прожила до 12 років. Тоді за вказівкою янгола були влаштовані оглядини женихів для неї, під час яких по чудово разквітшему ціпку Марія вибрала в чоловіки Йосипа.


Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня): що не можна робити?

Введення в календарному циклі російського народу замикає осінній сезон свят і відкриває зимовий. На Русі люди пов’язували це свято з побутовими і повсякденними печалями і радощами. У цю пору зима вступала в свої права. Її прихід святкували, влаштовуючи зимові ігри на свіжому повітрі. Каталися на санях, грали в сніжки, ліпили снігових баб.

День Введення в храм Пресвятої Богородиці також називали:

 • Свято молодої сім’ї;
 • Ворота зими;
 • Увезення.

Вважалося, що до цього дня можна капати землю, а після вже не можна до самої весни. Тому жінки до настання свята запасалися глиною.

Від Введення і до четверга на дев’ятому тижні після Великодня не можна вибивати білизну за допомогою скалок і перетирати коноплю, інакше буде буря і негода.

У цей день забороняється прати, копати, займатися роботою, пов’язаною з тертям і биттям, прибирати в будинку. Як і в інші церковні свята не можна лихословити, лаятися, обговорювати інших, а також краще не давати в борг. Можна ходити по гостях або запрошувати близьких людей до себе в будинок.

Це велике церковне свято припадає на Різдвяний піст, тому людям, які постяться, 4 грудня можна вживати рибу.

4 грудня: звичаї і традиції

Цей день в народі називали «Введенням». Таку назву пов’язували не тільки з особистістю Богородиці, а й з настанням зими.

З цього дня у селян починалися торги – «Введенські ярмарки». Активно продавали сані і здійснювали пробні виїзди на цьому зимовому виді транспорту. Перші торги саней проводилися в Москві на Луб’янці. Саме тут були розташовані луб’яні і санні ряди. Тут можна було придбати дорогі Галицькі сані, прикрашені позолотою.

Молодь брала участь в зимових гуляннях. Хлопці та дівчата сідали в спеціальні розписні сані, в які запрягали чоловіка, підперезаного кушаком. Дівчата на Введення вбиралися в найкращі вбрання.

Вірили, що в цей день сама Зима приїжджає на санях. Вона дихає на скла, за рахунок чого на них утворюються химерні візерунки. Початок зими зазвичай не обходився без відлиг, після яких знову було похолодання. В результаті цього дороги то «розкисали», то замерзали. Але це зовсім не заважало пробним санним виїздам.

4 грудня: прикмети та повір’я

 1. Сніг, що випав 4 грудня, може пролежати до весни.
 2. Якщо сніг випав на Введення і не розтанув до тепла, то буде хороший урожай.
 3. Якщо в цей день випало багато снігу, зима буде сніжною і морозною.
 4. Добре, якщо 4 грудня морозний і сонячний день – значить, зима буде м’яка і відносно тепла.
 5. Похмура і тепла погода на Введення – до неврожаю.
 6. Якщо в цей день настала справжня зима, то чекай багатого врожаю.
 7. Якщо в цю дату на вулиці сильний мороз, то літо буде спекотним і посушливим, а в найближчі дні буде холоднеча.
 8. Здалеку чути дзвін – до похолодання. Якщо дзвін глухий, то насувається снігопад.
 9. Кінь в цей день впирається – скоро сніг випаде.

Людина, народжена 4 грудня, за гороскопом Стрілець. Ці люди є улюбленцями долі, небесні покровителі завжди виявляють до них щедрість. В якості талісмана їм підходить алмаз. Цей камінь здатний зцілити не тільки тіло, а й душу. Його носіння може позбавити власника від депресій, фобій, неврозів і нервових зривів. Добропорядній людині алмаз подарує мудрість і духовну силу.

Відео: Введення в храм Пресвятої Богородиці

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *