h-39781

У Ніжині торгові ряди віддали Московському патріархату: «ПЦУ» та «УПЦ» ввели в оману депутатів облради

Як ПЦУ та УЦП допомогли прицькому депутату облради віддати торгові ряди на Гоголівський московському патріархату.

Наче все так складно здається з початку, і так заплутано. Про те, все досить просто. Почнемо із того, що частина Гоголівської, а точніше торгові ряди, де наразі ведеться різноманітна комерційна діяльність: магазини, кав’ярня і т.д., на даний момент, рішенням депутатів Чернігівської обласної ради передана Українській  Православній Церкві Московського патріархату.

«Десять днів тому рішенням сесії Чернігівської обласної ради торгові ряди по вулиці Гоголівська були передані Благовіщенському монастирю. Це територія нашої громади, це центральна вулиця нашого міста. А облрада вважає за потрібне передати ці ряди Московському патріархату. Як можна приймати таке рішення, особливо зараз, коли ми маємо важкі стосунки у релігійному плані у державі. Потрібно звертатися до облради, до СБУ, адже це проблема не тільки Ніжина, а й держави», – говорить депутат міської ради Констянтин Смалій.

Що це означає?

А це означає те, що до цього, коли ці ряди були на балансі обласної ради, то орендна плата із ведення там підприємницької, а точніше комерційної діяльності, ішла до обласного бюджету. від тепер – поповнюватиме московський патріархат. На чому і наголосив депутат міської ради Генадій Дудченко.

Як це трапилося?

Відповідь на це питання надав представник ніжинської громади в області, депутат Чернігівської облради Валерій Гавриленко: «Нас просто ввели в оману. Ми не розуміли за що голосуємо. Наприклад, я до цього часу не звертав уваги на те, що УПЦ і ПЦУ – це різні речі. І віддаючи голос за передачу частини Благовіщенського монастиря на баланс самої церкви, не розумів, що віддаю саме Московському патріархату».

Міський голова Анатолій Лінник зауважив, що депутати міської ради вже зверталися до депутатів обласної ради, аби ті передали торгові ряди Благовіщенського монастиря на баланс міської ради, про те, це звернення депутати чомусь не розглядали. Про те, врешті прийняли рішення про передачу із балансу області на баланс церкви.

Що робити?

Депутат обласної ради Валерій Гавриленко пояснив: «Рішення було прийнято колуарно. Депутат Чернігівської обласної ради, прилуччанин Сергій Пащенко, виніс на розгляд депутатів облради це рішення, що не мало пояснювальної записки. Часу на вивчення було дуже мало. Профільна комісія, де мало розглядатися це рішення – не відбулася. І вже обертаючись назад ми розуміємо, що нас просто ввели в оману. Від депутаті облради приносимо ніжинцям вибачення та спробуємо виправити ситуацію.

Було подане звернення до суду, що до припинення дії рішення».

Що вирішили?

Профільним комісіям підготувати лист-звернення до Чернігівської облради, щодо внесення змін у рішення про передачу даного майна та терміново доправити до облради. Адже, як наголосив депутат міської ради Юрій Хоменко «внести зміни у рішення – набагато швидше, ніж судові тяганини».

Нагадаємо, що три роки тому депутати Ніжинської міської ради наклали мораторій на будь які передачі майна релігійним громадам, доки не припиняться релігійні сутички у державі. Проте, депутати Чернігівської обласної ради чомусь не прийняли до уваги це рішення, так само, як і звернення ніжинських депутатів, що до передачі на баланс міста торгові ряди по Гоголівській.

автор Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *