6

Ні — федералізації та виборам в ОРДЛО. Ніжинські депутати звернулися до президента. (Текст звернення)

Позачергове засідання депутатів Ніжинської міської ради відбулося через підписання в Мінську так званої «формули Штайнмаєра».

Міський голова Анатолій Лінник зазначив, що громада має право звернутися до Президента із вимогою не надавати особливого статусу для окупованих територій, не відводити українських військ від лінії розмежування, а також заборони виборів на окупованих Росією територіях на Сході України.

Депутати міської ради схвально оцінили рішення, зазначивши, що воно є виваженим і толерантним.

Передувало цьому зверненню акція протесту, що пройшла вихідними у Ніжині.

Проєкт звернення до Президента України та Верховної Ради мав зачитати секретар Ніжинської міської ради Валерій Салогуб. Та депутат міської ради Констянтин Смалій зауважив, що кожна фракція вже досить ознайомилася із тектем звернення і потреби зачитувати повторно – немає. З чим і погодилися народні обранці, приступивши до голосування, із єдиною правкою, де депутат міської ради Олександр Шалай слушно зауважив, що абривіатури “ОРЛО” та “ОРДО” у тексті звернення вказувати із повним розшифруванням.

«За» проголосували присутні 20 депутати — 16 були відсутні.

Окрім того, текст відповідного звернення буде направлено до Чернігівської обласної ради та народному депутату України Валерію Зубу.

Пропонуємо повний текст Звернення

Останніми днями від представників центральної влади України через засоби масової інформації лунають неоднозначні заяви про мирні угоди з так званими «ЛДНР», про сумнівні підписані угоди з окупантами та колаборантами, наслідком яких може стати включення до складу України окупованих Росією окремих районів Донецької та Луганської областей на умовах тієї ж Росії, як країни-агресора, без виводу звідти російських окупаційних військ та незаконних збройних формувань. А саме, відвід військових ЗСУ по всій лінії розмежування, погодження умов проведення виборів на окупованих територіях на умовах не прийнятних в українському суспільстві, надання особливого статусу ОРДЛО на постійній основі
В зв’язку з вищевикладеним ми, ветерани російсько-української війни, члени сімей загиблих воїнів в російсько-українській війні, волонтери, громадські активісти, мешканці Ніжина та району вимагаємо скликання позачергової сесії Міської Ради, в ході якої розглянути і звернутися до президента України та Верховної Ради України з наступними вимогами:
  1. Заборонити будь-який особливий правовий режим, що обмежує суверенітет України чи дію загальнонаціонального законодавства на окремих її територіях.
  2. Заборонити звільнення від відповідальності членів незаконних збройних формувань, які вчинили тяжкі злочини на території України. Заборонити бути обраними в органи влади для усіх членів незаконних збройних формувань чи колаборантських «адміністрацій».
  3. Заборонити добровільну передачу під контроль незаконних збройних формувань, іноземних військ чи не встановлених бойовиків будь-яких населених пунктів на території України.
  4. Заборонити утворення чи існування будь-яких недержавних чи регіональних збройних угруповань на території України.
  5. Заборонити визнання виборів будь-якого формату на території України, яка (в тому числі увесь її адміністративний кордон) не перебуває під військовим та адміністративним контролем України.
  6. Заборонити проведення будь-яких прямих переговорів та підписання будь-яких угод з так званими представниками ОРЛО та ОРДО.

Автор Вікторія Коломійченко

фото автора

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *