s1200 (1)

В Україні знімають фільм про Сергія Корольова: частину фільму знімали у Ніжині

Інженер та ракетоконструктор Сергій Павлович Корольов увійшов не лише в українську історію, але й у світову.

Народився видатний український вчений 12 січня 1907 року у місті Житомир. Батько Сергія – Павло Якович Корольов – викладав російську словесність у гімназії. Шлюб батьків хлопця розпався і тому він із трьох років жив у бабусі та дідуся в місті Ніжині. Із 1917 року Сергій Корольов переїхав разом із своєю мамою Марією Миколаївною та вітчимом Григорієм Баланіним до Одеси.


Фільм про українського конструктора космічних кораблів знімають на Житомирщині. Кінострічка розповідатиме про усе життя інженера Сергія Корольова: від дитинства до останніх днів. Працюють над фільмом у рамках проекту “Невідоме про відоме”.

Українець, якого вважають батьком космонавтики. Сергій Корольов – керував запуском першого у світі штучного супутника Землі та першим польотом людини у космос. Ці кадри нещодавно відзняли його земляки-житомиряни. Саме зараз вони працюють над кінострічкою “Незламний. Шлях до мрії”. Кажуть, це буде перший художньо-документальний фільм про видатного конструктора.

“Коли я вже продивився архівні документи, коли ми більш глибоко занурилися в його життя – це надзвичайно складне життя , тому він в нас і називається “незламний”, а от “шлях до мрії” – все його життя була мрія. Ми поєднуємо дві лінії: одна – оця складна, коли він проходить весь шлях свій: допити, потім Колима і от іде до своєї мрії тяжким своїм шляхом і друга лінія – це його дитинство”, – розповідає Петро Авраменко, режисер-постановник.

Підготовку до зйомок розпочали ще півроку тому. Найскладніше, зізнаються, – було знайти героїв на роль самого зоряного конструктора.

“Є більше ніж 46 персонажів епізодично-історичних і кастинг був направлений на те, щоб не тільки були акторські здібності, а ще щоб актор був більше-менш схожий на персонажа. У нас у фільмі грає три Сергія Павловича Корольова: маленький, середній і дорослий. Дуже складно було підібрати, оскільки вся історична база, яка є – вона в чорно-білому вигляді”, – розповідає Олена Заведія, асистент режисера, акторка.

Усі актори – житомиряни. Хтось уже професіонал, інші – лише вчаться. Наймолодшому – всього 8 років. Це його перша роль. Для зйомок хлопчику навіть довелося змінити колір волосся.

“Я сам білий, а для фільму треба був чорний, то мене пофарбували в чорний. Я граю Сергія Павловича Корольова у його дитинстві і там була одна така сценка, як я біг по полю, кричав “він летить, летить, як птах!” – А чому ти так кричав? – Тому що мій герой побачив перший раз літак”, – розповідає Володимир Мельник, актор.

Частину картини знімали на локаціях Житомира, Бердичіва та Ніжина. Тепер на черзі Одеса. Фільм планують презентували вже наступного року: спершу у житомирському кінотеатрі, а згодом побачити стрічку можна буде на платформі YouTube.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *