day32-1

У Ніжині поліція відслідковуватиме та штрафуватиме паліїв городини

Рейди у вечірній час проводитимуть працівники поліції спільно із інспекцією з благоустрою аби відшукати та покарати тих, хто нищить не тільки екологію України та Ніжинщини зокрема, а й наносить значної школи власному здоров’ю та здоров’ю оточуючих, інформує NizhynNews

У міській раді увірвався терпець: одні ніжинці скаржаться щодо завіси диму, яка накриває Ніжин щовечора, інші ж не реагують ні на заклики екологів, ні на звернення міської влади, ні на штрафи – продовжують спалювати залишки городини, суху траву та зілля…

В останній час почастішали випадки випалювання сухої трави. І для наших громадян настільки стало звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

Одним з найдієвіших способів знизити кількість трав’яних пожеж і зменшити збитки від них – це проведення екологічної освіти серед шкільної молоді, громадян, а також працівників сільськогосподарських та лісогосподарських організацій, з метою відмови від свідомого випалювання сухої рослинності.

Міський голова Анатолій Лінник не залишив поза увагою спалювання сухої рослинності у вечірній час та на черговій оперативній нараді, яка відбулася 16 вересня доручив інспекції з благоустрою розробити проект розпорядження щодо проведення рейдів у вечірній час працівниками інспекції разом з представниками поліції.

Раніше ми писали: Як у Ніжині штрафували за спалювання сухих рослинних залишків

Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, речовини необхідні для розвитку рослин повертаються в ґрунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола є далеко не найкращим добривом. Більше того, щорічне спалювання листя спричинює виснаження землі та, відповідно, зменшення врожайності.

На основі безперечного чинника широкого спектру негативних наслідків підпалів, а особливо небезпеки для здоров’я та життя людей, спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України.

Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення: “Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гр.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гр.)” (ст. 77-1 КУпАП).


Категорично заборонено:

– спалювати рослинні залишки на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок;

– спалювати всі види відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень.

Шановні ніжинці, закликаємо Вас, будь ласка, відмовтеся від підпалів сухої трави та інших рослинних залишків, а також сміття – це небезпечно!

Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *