70100530_2975961732430304_7296518015581945856_o

На Чернігівщині взялися зариблювати Десну. Як це відбувалося та за чиї гроші?

На Чернігівщині відбувся перший у цьому році етап зариблення р. Десна.

Вселення водних біоресурсів проводиться за рахунок компенсаційних коштів за нанесені збитки рибному господарству України від проведення робіт на землях водного фонду по робочому проекту «Берегоукріплення р. Десна біля с. Велике Устя Сосницького району». Замовником даних робіт виступало Деснянське басейнове управління водних ресурсів. Зарибок закуплений в ПрАТ «Чернігіврибгосп», інформує Nizhyn News

Вселення проводилось в районі переправи поблизу с. Сосниця під контролем спеціальної комісії на чолі із представниками Чернігівського рибоохоронного патруля.

До водойми випущено 1 016 кг молоді коропа та товстолоба.

Спуск риби відбувся на середині річки, з місцевої паромної переправи, тому всі охочі мали змогу стати свідками єднання живої природи, не відходячи від місця проведення основного дійства.

Аби випущені в природу мальки адаптувалися до нових умов та перезимували, було вирішено попередньо задобрити “Зачаровану Десну”. У цьому допоміг народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» Сосницького будинку культури.

Відтворення водних біоресурсів є одним із важливих меліоративних заходів, направлених на підтримку формування водної екосистеми.

Крім того, товстолобик є природними біомеліоратором, що покращує якість води та запобігає її цвітінню в весняно – літній період.

В цьому році р.Десна планується зарибити 4 тоннами риби.

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *