o_1dhoqas1i1i3618oqdq91rkj1on4ce

Видали книгу, яку створювали 30 років вивчаючи архіви Ніжина

На Сумщині видали книгу, яку створювали 30 років
Науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського, краєзнавець Шаміль Акічев розповів про свою книгу «Пам’ятні дати з історії Конотопщини» та шлях її створення.

За словами автора, це перша спроба у великому форматі показати історію краю від XVII століття до 1941 року. Вона присвячена пам’яті матері. Умовна назва могла бути «Річка Хронос Конотопщини».

«Те, що у книзі немає розділів, не випадковість. Вона як річка Хронос, де події плинуть одна за одною… Не став робити розділи й через те, що дуже важко визначити де закінчуються окремі періоди. Усе почалося з 1634 року, коли зафіксована перша згадка про Конотоп, і закінчилося 22 червня 1941 року. Далі — війна, а там вже йде зовсім інша історія», — розповів Шаміль Акічев.

Книга «Пам’ятні дати з історії Конотопщини»

Книга як науково-популярне видання готувалося до друку понад 30 років. Краєзнавцю довелось попрацювати в архівах та бібліотеках Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Чернігова, Сум, Ніжина, Конотопа, щоб знайти маловідомі та невідомі факти з історії краю.

До книги увійшли архівні та газетні матеріали, відомості з різних джерел та дані про діячів із різноманітних енциклопедичних видань, у першу чергу з енциклопедичного видання «Сумщина в іменах».

«Я поклав 30 років, щоб відшукати різні факти й звести разом та перевірити. Деякі факти не включив у книгу, тому що сумнівався, що дійсно у цей день відбулась подія», — говорить автор.

Створюючи книжку, автор хотів так подати ці історичні матеріали читачу, щоб посіяти роздуми про минуле нашого краю, про відомих історичних осіб, а також про розуміння місця Конотопщини в історії України та Європи.

Книга вийшла накладом у 200 примірників. Вона налічує 312 сторінок. Наразі точна дата презентації невідома. Як наголосив сам автор, недолік цієї книжки — відсутність фотографій, ілюстрацій, карт та схем.

Книга «Пам’ятні дати з історії Конотопщини»

Після презентації книгу передадуть в архіви, бібліотеки, музеї та краєзнавчі організації Конотопа та України. Також хочуть передати примірники у Британську бібліотеку та Бібліотеку Конгресу США. У планах — зробити електронний варіант книги.

Джерело: konotop.city

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *