FL4kjBP1dCT7gRNuJ7WylJzt3uYodDrzyDsEqKF2

12 серпня: яке сьогодні свято – історія і традиції

У це свято у людей, тварин і рослин стає більше сил і енергії

У понеділок, 12 серпня, православний світ відзначає день пам’яті Сили і Силуана — двох апостолів від сімдесяти, сподвижників святого Павла.

Силуан і Сила 12 серпня: історія та традиції свята

Як свідчать церковні перекази, після того, як в 51 році в Єрусалимі відбувся Собор апостолів Павла і Варнаву відправили в Антіохію для роз’яснення соборного послання. Тоді з ними був і Сила, який постійно допомагав Павлу у всіх справах. В Коринті Силу висвятили в єпископи. За своє недовге життя цей святий здійснив багато чудес.

Силуян теж був учнем апостола Павла. Після багатьох років мандрів він став єпископом Солунським.

Наші предки в цей день приділяли особливу увагу житу: «На Силу і Силуана жито буває п’яне», — тобто повне зерном і хилиться до землі. Можна приступати і до посіву озимого жита: «Посієш жито на Силу — народиться сильно»; «Сила хліб солить», – говорилося в народі.

Також слов’яни вірили, що в це свято у людей, тварин і рослин стає більше сил і енергії.

При цьому вважалося, що на Силуана та Силу відьми напиваються молока і вмирають. Нечистій силі приписували здатність доїти корів до смерті.

Іоанн Воїн: історія життя святого

Зазначимо, що цей день також присвячується пам’яті святого Іоанна Воїна, який жив у часи римського імператора Юліана Відступника, служив у його війську і був змушений брати участь в гоніння на християн.

Однак, Іван був християнином, так що він завжди попереджав своїх одновірців про облави й сприяв їх втечі з в’язниць. Крім того, святий був милосердний до всіх людей.

Зазвичай у Іоанна Воїна прийнято просити заступництва і втіхи. На Русі молилися святому про повернення краденого.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *