60468079_2244085009142181_5350311709191962624_o

НІЖИНЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ СТАЛІНСЬКИХ РЕПРЕСІЙ (ФОТО)

З метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності щорічно, у третю неділю травня, в нашій державі відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.

Точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб. Велику кількість із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

Цього пам’ятного дня 19 травня міський голова Анатолій Лінник, представники влади, спільно із жителями міста, поклали квіти до пам’ятного знаку Жертв голодомору та політичних репресій.

Пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.

автор Вікторія Коломійченко

фото Тетяна Марченко (Газета “Вісті“)

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *