392218_1

15 травня – День Бориса і Гліба: традиції, обряди та прикмети

Сьогодні проводять обряд, щоб весь рік гроші примножувалися!

15 травня православні християни згадують святих Бориса і Гліба. У народному календарі дата отримала назву день Бориса, бариш-день, солов’їне свято, свистопляски, інформує Ukr.Media.

Хто такі святі Борис і Гліб?

Брати-князі Борис і Гліб стали першими руськими святими. Канонізовані як мученики-страстотерпці. Були вбиті своїм старшим братом Святополком, який вирішив один захопити всю владу, що дісталася від батька. Бориса закололи списами, а Гліба зарізав його кухар. Мощі братів зберігаються разом у Вишгороді в церкві-усипальниці.

Обряди й традиції цього дня

З 15 травня починають співати солов’ї. Якщо почуєте спів цієї пташки сьогодні, значить, літо пішло на збільшення, а весна на спад.

День гарний:

• для читання змов від нервових розладів;

• для покупки поросят, курчат і дрібної домашньої живності (кролі, нутрії);

• для налагодження контактів з тими, з ким знаходитесь у сварці;

• для звернення до начальства з проханнями, відмови сьогодні точно не буде;

• для дієти, прийняття сауни і відвідування масажиста.

Якщо хочете весь рік потреби не знати, проведіть сьогодні спеціальні обряди

15 травня називали на Русі Бариш-день. Так повелося від того, що ім’я Борис співзвучне зі словом «бариш». Особливо почитав цю дату купецький люд. Торговці прославляли святого Бориса в надії, що він допоможе їм весь рік отримувати гарний прибуток.

А також намагалися в Бариш-день продати багато товару за високими цінами, адже згідно з прикметами, чим більша 15 травня буде виручка з торгівлі, тим вдаліше складуться справи протягом року. День Бориса взагалі дуже сприятливий — все, що посаджено, буде швидко і добре рости, а будь-яка розпочата справа виявиться успішною.

Що-небудь продати 15 травня — це хороша прикмета і для звичайних людей, не пов’язаних з торгівлею, тоді точно весь рік виявиться вдалим у фінансовому плані.

Ну, а якщо у вас не вийде сьогодні покласти прибуток в гаманець, дізнайтеся, якими іншими способами можна притягнути у своє життя матеріальне благополуччя.

Ритуал на залучення грошей

Виконувати цей обряд треба на зростаючий місяць. Візьміть три монетки і три паперові купюри. Як тільки на небі з’явиться яскраве нічне світило, поверніть гроші на підвіконні таким чином, щоб на них потрапляло місячне світло.

Прочитайте замовні слова:

«Луна-сестриця, цариця ночі! Як ти прибуваєш, так нехай долучаються і гроші в моєму гаманці. Цим купюрам і монетам ти надай силу, а в мій будинок багатство посилай. Слово моє сильне. Амінь».

Гроші залиште лежати на підвіконні до ранку. Потім перекладіть в гаманець і не витрачайте протягом місяця, вони посилять грошовий потік у ваш будинок.

Грошові талісмани

Обов’язково заведіть вдома хоча б один із запропонованих фінансових талісманів:

• Статуетка або зображення сови

Мудра птиця не дозволить зробити необдумані витрати або нераціонально вкласти заощадження.

• Грошове дерево

Воно само символізує фінансове благополуччя, а його листки — монетки. Для більшої ефективності покладіть під горщик з рослиною три монети.

• Жаба багатства

Це — статуетка жаби з трьома лапками, яка сидить на монетах і одну тримає у роті. Щодня, ідучи з дому, погладжуйте жабу на удачу.

• Золоті рибки

Заведіть акваріум і запустіть в нього дев’ять рибок, тільки не розташовуйте його навпроти входу в будинок, інакше багатство навпаки буде витікати.

Грошові прикмети

• Не позичайте сусідам хліб і сіль, інакше ваш будинок покине достаток. Якщо їм потрібні ці продукти, нехай дадуть за них хоча б дрібну монетку.

• Крихти зі столу не змітайте голою рукою.

• Не свистіть у приміщенні.

• Отримавши зарплату, в цей же день не витрачайте ні рубля з неї. Вся сума повинна переночувати вдома.

Народні прикмети 15 травня

Якщо сьогодні соловей всю ніч співає, значить, завтра цілий день буде хороша погода. А якщо він різко замовк, то очікується гроза.

Якщо 15 травня зацвіла черемха, значить, чекайте похолодання, яке протримається два тижні.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *