54519673_2208039602746722_2823671934598774784_o

У Ніжині відбулася презентація міжнародної пересувної виставки «Разом пліч-о пліч»

“РАЗОМ – ПЛІЧ-О-ПЛІЧ” 

Шишак, Борита, Лавринович, Невмержицькі, Доліновський, Брановицький, Дуда – що об’єднує носіїв цих прізвищ? Це українські воїни, в жилах яких тече польська кров і які захищали та захищають нашу землю від російської агресії на Донбасі. Дехто й ціною власного життя…

Сім плакатів із зображення запаленої свічки. Ці поляки полягли в боях за Україну. Це Ігор Брановицький, удостоєний посмертно звання Героя України, Андрій Гаврилюк,Євген Сарнавський, Максим Сломчинський, Руслан Півень, Іван Марченко, Валерій Шишак. Всі вони удостоєні державних нагород України. На інших плакатах – поляки, які воювали чи й зараз воюють в українській армії на Донбасі.

21 березня у приміщенні арт- галереї “Ala Prima” відбулася презентація міжнародної пересувної виставки – дослідження «Разом пліч-о пліч». На виставці можна побачити фото живих та загиблих воїнів, ознайомитися з архівними, історичними матеріалами, що розповідають про кожну особистість, представлену в експозиції, більшість з них із них – добровольці. 

Ініціатор проекту – Спілка поляків України «Bez granic», головою якої є Гелена Седик, яка згуртувала довкола нього своїх однодумців. Партнером і спонсором проекту є «Związek Przedsiębiorców Polaków Ukrainy» («Спілка підприємців поляків України»). 

На презентації виставки були присутні, родичі полеглих, учасники бойових дій, волонтери, представники влади, товариства поляків «Аster» (Ніжин), працівники посольства Республіки Польща, військовий аташе польського посольства та ін.

Ця виставка уже була показана в столиці, в Чернігові, тепер – в Ніжині. Потім виставка демонструватиметься в інших областях України, а далі – планується і в Польщі.
Матеріали проекту об`єднання «Без кордонів» планує видати книгою, і робота над проектом триває.

фото Тетяни Марченко

Ніжинська міська газета “Вісті”

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *