i_(8)

Весняне рівнодення в 2019 році: дата і прикмети

Дізнайтеся, коли відбудеться весняне рівнодення 2019, що можна і не можна робити в цей день
Весняне рівнодення щорічно настає в березні і означає справжній прихід весни не тільки календарної, але і фактичної. Які правила і народні прикмети цієї події, що можна і чого не можна робити в день весняного рівнодення, дізнайтеся в нашій статті.

Весняне рівнодення 2019: дата і час

Весняне рівнодення в 2019 році відбудеться 20 березня, о 23 годині 58 хвилин за київським часом.

Взагалі офіційною датою весняного рівнодення ще в давні часи було оголошено 21 березня. В цей день було весняне рівнодення в 325 році під час Першого Нікейського собору, на якому була визначена дата щорічного святкування Великодня.

Однак через розбіжності між календарним і астрономічним роком, весняне рівнодення не має фіксованої дати і щороку може зрушуватися на кілька годин. Воно може випадати на 20, а також 19 і 21 березня. Зате у високосний рік виходить коригування часу, і рівнодення повертається на вихідну дату. Тому найранішні дати рівнодення припадають на високосні роки, а найпізніші – на роки, що передують високосним.

Значення весняного рівнодення

Після дня зимового сонцестояння, яке було 21 грудня, зимовий день поступово починає збільшуватися і, врешті-решт, за тривалістю стає рівним ночі. Це відбувається саме в день весняного рівнодення.

Як святкують день весняного рівнодення

Початок астрономічної весни у багатьох народів завжди супроводжувалося різними традиціями, обрядами і звичаями. Наприклад, на Сході в багатьох країнах на день весняного рівнодення святкують прихід Нового року. А у слов’ян до цього періоду була приурочена Масляна. Вважалося, що в цей день темні і світлі сили зрівнюються, а тому це вдалий період для ворожіння.

Також в наш час впродовж 20 березня відзначається Всесвітній день Землі, головні заходи якого спрямовані на донесення до людей важливої ​​інформації про те, що Земля – ​​наш спільний дім, і його потрібно оберігати, щоб зберегти для наступних поколінь.

А ось у астрологів на день весняного рівнодення своє професійне свято – День астрології, який присвячений початку астрологічного року, коли Сонце вступає в знак Овна.

День весняного рівнодення: народні прикмети

  • Мороз в рівнодення обіцяє ще сорок морозів.
  • Якщо нарахувати на день рівнодення 40 таловинок, буде тепла весна.
  • Прилетіли птиці – буде гарний урожай хліба.
  • День весняного рівнодення слід провести радісно, ​​щоб весь рік природа була прихильною.
  • Якщо в цей день загадати бажання, воно обов’язково здійсниться.
  • Сни на день весняного рівнодення віщі.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *