watermarked - -2059

Ніжинським юнакам призовного віку приготуватися! Кого заберуть в армію навесні 2019 року?

У військкоматах України готуються до весняного призову, який почнеться у квітні 2019 року.

Весняний призов триватиме три місяці: з квітня по червень.

Черговий указ про призов на строкову військову службу підписав Президент України. Цим документом звільняють у запас раніше призваних строковиків та оголошують новий весняний та осінній призови 2019 року.

Виконавчий комітет Ніжинської міської ради найближчим часом прийматиме відповідне рішення Про організацію та проведення на території громади міста Ніжина чергового призову на строкову військову службу громадян України у квітні – червні 2019 року.

«Військовому комісару Ніжинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Якущенку В.М. у період з 01 квітня по 30 червня 2019 року організувати заходи з підготовки та проведення чергового призову на строкову військову службу юнаків 1999 року народження, яким у період чергового призову виповниться 20 років, а також юнаків 1992 – 1998 років народження, які не мають, або втратили право на тимчасову відстрочку від призову на строкову службу» – йдеться у проекті рішення.

Строки, у які буде проведений призов

Весняний — у квітні-червні, осінній — у жовтні-грудні. Терміни призову й цього року залишились збільшеними. Він триватиме по три місяці.

Вік призовників не змінився

Призову підлягають юнаки, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років і які не досягли 27-річного віку та не мають права на відстрочку чи звільнення від служби.

Термін служби становитиме 18 місяців. Для громадян із вищою освітою магістра (спеціаліста) — 12 місяців.

До ООС військовослужбовців строкової служби не залучають

Спершу строковиків направлять у навчальні центри, а після підготовки та отримання військово-облікової спеціальності хлопці служитимуть у військових частинах. Служать строковики в Збройних силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії та Державній спеціальній службі транспорту.

Соціальні гарантії у призваних на строкову службу

На час служби за ними зберігається офіційне місце праці та посада, вони за кошти бюджету забезпечені проживанням, харчуванням, медичним обслуговуванням тощо.

Керівники підприємств, установ, організацій, навчальних закладів міста Ніжина, незалежно від їх підпорядкування і форм власності мають забезпечити призовників необхідними документами та забезпечити їх своєчасну явку на призовні комісії з метою відправки до місць несення служби.
Розшук, затримання і доставку до Ніжинського ОМТЦК  та СП громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, які не прибули для проходження призовної комісії без поважних причин, проектом рішення рекомендується начальнику Ніжинського відділу поліції Бойку В.А.

Кількість цьогорічних призовників ще не визначена. Розрахунками займається Кабінет Міністрів України. Говорити про якусь точну цифру ще дуже рано. Кількість призовників оприлюднюється ближче до самого призову. Але якщо поглянути на статистику минулих років, то навесні набирається близько 13-14 тисяч чоловіків. А от восени призивається щонайменше 15-16 тисяч чоловік. У випадку, коли план привозу не виконується, приймається рішення про продовження призовної кампанії.

Вікторія Коломійченко

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *