47268561_2144465269104156_1236505343463260160_o

У Ніжині діє унікальна виставка “Український єврейський сімейний альбом”

“УКРАЇНСЬКИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ СІМЕЙНИЙ АЛЬБОМ”: 
ЗА КОЖНОЮ ФОТОГРАФІЄЮ – ЛЮДСЬКА ДОЛЯ

З 28 листопада по 5 грудня у Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. №7 діє виставка “Український єврейський сімейний альбом”, створена в результаті дослідницької діяльності Інституту Centropa та організації Trans.History.

На данном изображении может находиться: 7 человек, люди стоят и обувь

На данном изображении может находиться: 8 человек

Інститут Centropa – це інститут вивчення історії єврейського народу зі штаб-квартирою у Відні, який використовує новітні технології та цифрові розповіді, щоб залучити студентів та учнів 21 століття до вивчення історії 20-го століття і встановити зв’язок один з одним.
Разом з офіційними партнерами в Україні та Молдові організація Trans.History ставить за мету поєднати історії різних народів, зокрема з проблематикою єврейського минулого, адже саме культурний взаємообмін є необхідною умовою для розвитку демократичних цінностей. Через транснаціональний підхід програм, які реалізує Інститут, формується критичне мислення, навички роботи з документами, збалансовується культура пам’яті.
Виставка “Український єврейський сімейний альбом” подорожує школами та бібліотеками України. Основа експозиції – сімейні фотографії та розповіді з архівів інтерв’ю євреїв, які пережили Голокост. Ця унікальна виставка складається з 16 панелей та розділена на дві частини: фотографії, історії з “буденного” життя (фотографії з відпусток, шкіл і робочих місць) та містить ще розділ під назвою “В темні часи”.

На данном изображении может находиться: 3 человека, борода

Нарешті експозиція представлена в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. №7. Крім учнів та вчителів, усі охочі змогли відвідати виставку для ознайомлення з біографіями людей та їх світлинами. За кожною фотографією, за кожним інтерв’ю – людські долі, людське життя. Ці історії не можуть залишити байдужим нікого, бо не тільки розкривають факти трагічних подій минулого століття, а розповідають про буденні речі звичайного мирного життя. Від історії глобальної до історії особистості, мультикультурність та поліетнічність, єдність у протистоянні ворогу – саме такі слова можна підібрати після ознайомлення з виставкою.

На данном изображении может находиться: 5 человек, свадьба

На данном изображении может находиться: 9 человек, люди стоят и в помещении

Дякую за надану можливість долучитися до альтернативи вивчення історії єврейства в Україні Інституту Centropa, організації Trans.History та своїм колегам, вихованцям, які допомагали реалізувати задумане.

Н.Сипливець, вчитель історії 
Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №7 
ФОТО ТЕТЯНИ МАРЧЕНКО

Ніжинська міська газета “Вісті”

Автоматический альтернативный текст отсутствует.

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди стоят и обувь

На данном изображении может находиться: 3 человека

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят и в помещении

На данном изображении может находиться: 3 человека, ребенок

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди стоят и в помещении

На данном изображении может находиться: 1 человек, вода

Автоматический альтернативный текст отсутствует.

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди улыбаются

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *