doctor_contractgo-1024x684

Українці оформлятимуть “лікарняні” в електронному виді

Рішення про створення Електронного реєстру листків непрацездатності 28 листопада ухвалив Уряд, йдеться на офіційному сайті МОЗ. До 1 лютого положення про цей реєстр має бути сформоване. Планується, що вже у 2019 році електронні “лікарняні” повністю замінять паперові.

Пацієнт, як і раніше, отримуватиме лікарняний у лікаря. Проте, оформлення та продовження листків тимчасової непрацездатності стане зручним і для лікаря, і для пацієнта. Правила контролю мають бути осучаснені, а сам бланк – стати електронним.

Лікар більше не витрачатиме час на зайву паперову роботу, натомість зможе зосередитись на питаннях здоров’я пацієнтів. А хворі бігатимуть кабінетами, збираючи печатки.

У МОЗ України створено робочу групу, котра повинна погодити деталі роботи системи. До неї ввішли представники МОЗ України, Міністерства соціальної політики, Фонду соціального страхування, Пенсійного Фонду, НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я”, представники Федерацій профсоюзів і роботодавців, представники урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції”.

Електронний реєстр листків непрацездатності діятиме на базі Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *