6896136942105083_574c

Нове медичне обладнання для ніжинської лікарні

У Ніжинської центральної міської лікарні ім. М.Галицького з’явиться нове медичне обладнання. Так, 30 листопада під час чергового пленарного засідання депутати Ніжинсьої міської ради одноголосно прийняли рішення «Про надання згоди на укладення договору купівлі медичного обладнання (Холтер) для комунального–профілактичного закладу «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького». Згідно проекту рішення вартість обладнання складає 154 500,00 грн.
Що це за обладнання, для чого і як проводиться дослідження, спілкувалися журналісти сайту NizhynNews із головним лікарем НЦМЛ Олександром Костирко.

«Добове моніторування ЕКГ по Холтеру є один із сучасних методів діагностики, що дозволяє в перебігу 24 годин записувати й аналізувати роботу серцево-судинної системи. Це дає можливість оцінити її діяльність під час звичного навантаження», – зазначив головий лікар НЦМЛ ім.М.Галицького Олександр Костирко.

Для чого проводять Холтер ЕКГ

Як правило, люди, відчувши симптоми, що насторожують в роботі серця, не можуть відразу потрапити на прийом до фахівця. У кращому випадку це відбудеться наступного дня, коли ситуація вже зміниться. Звичайно, приймаючи хворого, лікар зробить ЕКГ, але в силу різних факторів це дослідження просто не в змозі показати повну картину захворювання.

Моніторування ЕКГ по Холтеру

ЕКГ являє собою реєстрацію електричної активності серця протягом лише кількох скорочень міокарда (від трьох до п`ятдесяти, в залежності від потужності кардіографа). Серце ж за добу робить більше ста тисяч подібних циклів, і вловити момент, коли саме відбувається збій в його роботі, орієнтуючись на кардіограму, досить складно. Зрозуміло, такі серйозні патології, як інфаркт міокарда або виражені аритмії, можна побачити і там, але набагато більш інформативним методом є добовий моніторинг ЕКГ по Холтеру. Він дозволяє записати і розшифрувати всі зміни серцевої діяльності, що відбуваються за добу.

Як проводиться дослідження

Для проведення Холтер ЕКГ пацієнту на пояс або через плече прикріплюють апарат, який буде фіксувати електрокардіограму протягом 24 годин. Він являє собою невелику прямокутну коробочку, розмірами не перевищує стільниковий телефон. До складу приладу входить апарат з цифровим записом ЕКГ і дешифратор. Спеціальним пластиром на тілі фіксуються електроди. Після цього добу людина живе звичним життям, не намагаючись знижувати рівень фізичного і психологічного навантаження. На наступний день апарат знімають, і лікар за допомогою комп`ютерної програми обробляє результати обстеження. На все йде не більше однієї години. Як видно, моніторування ЕКГ по Холтеру – досить проста і абсолютно безболісна процедура. Протипоказань до неї також не виявлено.

Холтер моніторинг ЕКГ

Показання

Показання для цього дослідження досить численні і, як правило, пов`язані з порушеннями ритму і системою провідності серця. Зробити Холтер ЕКГ необхідно в наступних випадках:

  • щоб точно діагностувати аритмії серця – показанням вважаються непритомність, запаморочення, серцебиття або перебої в роботі серця;
  • для діагностики ішемії міокарда – показаннями є болі в грудях, як типові для стенокардії, так і неясної етіології, напади задухи;
  • при підозрі на вазоспастичну стенокардію (напади виникають при відсутності навантаження);
  • для оцінки ефективності в лікуванні аритмії і ішемічної хвороби серця;
  • щоб оцінити роботу електрокардіостімулятора-
  • при патологіях, викликаних порушенням функції міокарда (кардіоміопатія, вроджені та набуті вади серця, перенесений інфаркт міокарда);
  • при хронічній недостатності кровообігу;
  • при артеріальній гіпертензії;
  • перед операціями на серці або іншими хірургічними втручаннями у пацієнтів похилого віку, що мають патології серцево-судинної системи;
  • для профілактики захворювань серця у людей з надмірною масою тіла або ендокринними порушеннями.

Зробити холтер ЕКГ

Це вперше таке обладнання з’явиться у Ніжині?

Зробити добовий моніторинг ЕКГ по Холтеру можна в поліклініці. Там вже є таке медичне обладнання. Цього разу медичне обладнання (Холтер) буде придбано для стаціонару комунального–профілактичного закладу «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького».

 

Вікторія Коломійченко для NizhynNews

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *