IMG_3697_L_260917

Лікарні Чернігівщини перейшли в режим воєнного стану. Відео

Працюють заклади, як і раніше, але готові будь-якої миті змінити звичний ритм.

Для воєнного стану визначені близько 300 лікарень по всій країні, куди в разі потреби будуть евакуйовувати військових, поліцейських та цивільних. У цих закладах має бути запас препаратів крові, необхідних медикаментів та резерв місць у відділеннях та реанімаціях, ідеться в сюжеті ТСН.

Прикордонна з Росією Чернігівщина, на стінах міської лікарні Прилук рекомендації, як поводитися під час бойових дій. Головний лікар каже, що пам’ятка тут із часів початку бойових дій на Донбасі. Але відтепер і їхня лікарня починає працювати в умовах воєнного стану, персонал у готовності, про те, як дістатися до бомбосховища, всі оповіщені. Медики сподіваються на краще, але віднедавна все ж налагодили роботу ліфта, щоби він опускався в підвал. “Туди можемо евакуювати тяжких пацієнтів”, – пояснили вони. У підвалі ще у 2014 році навели лад, перевірили вентиляцію та світло.


Резерв для воєнного стану в цій лікарні – 80 ліжок. Однак це не означає, що впродовж 30 днів вони мають стояти порожніми, бо лікарня працює в штатному режимі. Просто в разі потреби вони мають бути швидко звільнені для поранених. Медики Прилук уже працювали в ситуації наближеній до бойової – за 40 кілометрів від них понад місяць тому рвалися боєприпаси на складах в Ічні. Тоді саме до цієї лікарні привозили потерпілих. Лікарня за лічені години екстрено прийняла 75 пацієнтів, і ніхто не опинився в коридорах.

Медики кажуть, що готові приймати і цивільних,  і військових, але найбільшою проблемою є запас ліків – для невідкладних станів він мінімальний. У мирні часи закупівля була профінансована на третину потреб, а зараз мають бути навіть резерви. Звідки їх брати – думають в усіх медзакладах, що працюють у посиленому режимі під час воєнного стану. Активно говорять про пошуки додаткового фінансування.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала ініційовану президентом пропозицію і проголосувала за введення воєнного стану.

Він триватиме 30 діб від 14:00 26 листопада у 10 областях України, зокрема на території Вінницької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Чернігівської, а також Донецької, Запорізької, Херсонської областей та у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

На життя громадян поза межами цих областей ухвалене рішення практично не впливатиме. Нові умови передбачають низку можливих обмежень та зміни в роботі державних установ.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *