nasilstvo

Куди звертатися якщо…? «Досвід реалізації політики протидії домашньому насильству у місті Ніжині»

27 листопада 2018 року у малому залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбулося засідання за круглим столом на тему «Досвід реалізації політики протидії домашньому насильству у місті Ніжині». 
У заході взяли участь 25 спеціалістів, які працюють у напрямку попередження та протидії домашньому насильству.

Про реалізацію політики у даному напрямку говорили Ігор Алєксєєнко заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, який наголосив на важливості і нагальності попередження та ефективної протидії такому суспільно-небезпечному явищу, як насильство у сім’ї.

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят

Анна Лисенко начальника відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради, зазначила, що підготовлено проект розпорядження міського голови «Про організацію роботи щодо здійснення заходів у сфері запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми», у якому передбачено створення Координаційної ради з гендерних питань, проблем сім’ї, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. 

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят, стол и в помещении

Наталія Рацин начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Ніжинської міської ради, наголосила на особливій увазі, яка приділяється роботі з сім’ями, у яких вчинено насильства стосовно дитини. Валерій Супрун інспектор з ювенальної превенції Ніжинського відділу поліції, Станіслав Крапив’янський начальник управління освіти Ніжинської міської ради, Анна Руднік, психолог Ніжинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також розповіли про особливості роботи у напрямку запобігання та протидії домашньому насильству в нашому місті. 

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди сидят и в помещении

Учасники засідання за кругли столом активно обговорювали питання налагодження ефективної взаємодії між відділами, службами, працівниками поліції, закладами освіти щодо попередження, вчасного виявлення фактів вчинення домашнього насильства у межах Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Наголошувалася особлива важливість роботи з сім’ями, у яких виховуються діти, і які є свідками фактів вчинення домашнього насильства.

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят и в помещении

Проблема домашнього насильства залишається актуальною, не дивлячись на довготривалу правову, соціально-педагогічну та психологічну роботу щодо подолання цього явища. Для запобігання самого факту домашнього насильства треба змінити менталітет людини, створити умови, при яких будь-яке нехтування правами, у тому числі і членів сім’ї, неприпустимо і засуджується суспільством. Важливими є просвітницькі заходи, формування інформаційного простору, що навчить спілкуванню в сім’ї, запропонує інші, ненасильницькі шляхи вирішення домашніх конфліктів.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и текст

Відділ у справах сім’ї та молоді 
виконавчого комітету Ніжинської міської ради
Фото Тетяни Марченко Ніжинська міська газета “Вісті”

 

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *