20181126_111620

Ніжин з робочим візитом відвідав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов

Сьогодні, 26 листопада до Ніжина з робочим візитом прибув Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. Разом із міським головою Анатолієм Лінником, секретарем міської ради Валерієм Салогубом, заступниками міського голови Сергієм Дзюбою, Ігорем Алєксєєнко, народним депутатом України Олександром Кодолою, директором Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації Ніною Лемеш, депутатом обласної ради Сергієм Охонько, головою районної ради Олегом Бузуном, начальником відділу спорту Павлом Глушко він в стінах виконавчого комітету Ніжинської міської ради зустрівся зі спортивною та молодіжною громадою міста. На зустрічі були присутні і депутати міської ради, представники Лосинівської та Вертіївської ОТГ.

Спортивний актив у складі тренерів та голів спортивних федерацій мали можливість поспілкуватися із Ігорем Ждановим та задати важливі щодо розвитку спорту у місті питання.

Актуальним, що не дивно, для тренерського складу було питання фінансування заробітних плат. Оскільки відомо, що тренери отримують зарплату нижчу ніж вчителі фізкультури у школі, тож перед тренером постає питання тренування дітей чи викладання фізкультури у школі.

Міністр неодноразово говорив про те що питання підвищення зарплатні для тренерів є досить важливим і наразі у Верховній раді йде робота у напрямку підняття зарплати.

«Потрібно переходити від політики виживання до політики розвитку. На місцях спорт має бути одним із пріоритетів розвитку, оскільки здорова нація – це здорові діти.

ДЮСШ виконує дві важливі функції: перша – соціальна, це коли забирають дітей з вулиці та прививають любов до спорту, друга – функція відбору до спорту вищих досягнень. Тож, спортивні школи мають розвиватися».

Ще піднімалося питання фінансування спортивних федерацій, про те міністр зауважив, що федерації, як і громадські організації, не можуть фінансуватися із держбюджету. Оскільки кошти платників податків не можуть направлятися на створені за чиєїсь ініціативи федерації, так як таких федерацій може бути безліч починаючи зі спортивних закінчуючи «Федерацією нічного полювання за грибами», іронічно підкреслив Ігор, звернувши увагу на те, що фінансуються лише державні установи: спортивні школи, такі як КДЮСШ у Ніжині.

Нещодавно у стінах міської ради точилися розмови про те, що є доцільним аби в цілях економії бюджетних коштів об’єднати два відділи: відділ фізичної культури та спорту та відділ сім’ї та молоді, які наразі в міській раді функціонують окремо. Про те, в міській раді лише вирішили оговорити та зважити всі «за» та «проти», а спортивний актив сприйняв це як розвал спортивної галузі міста. Яка наразі, до речі, у Ніжині досить активно та потужно розвивається, приносячи місту все нових та нових чемпіонів. Так от, питання – чи є сенс щось міняти у спортивній галузі міста і було задано міністру, на що він відповів, що жодним чином не може впливати на рішення та думки міської ради, оскільки міська рада разом із депутатами має сама приймати такі зважені рішення, адже від них залежить бюджет міста та частина його витрат на спорт.

Після дискусійної зустрічі Ігор Олександрович разом із міським головою, народним депутатом та директором Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації направилися на міський стадіон «Спартак», де міністру було представлено новий вуличний боксерський ринг та спортивне футбольне поле із штучним покриттям.

Міністр зауважив, що Ніжин є дійсно спортивним містом, яке в цьому напрямку досить стрімко розвивається, та наголосив на тому, що держава всіляко сприяє розвитку спортивної інфраструктури міст. Тож, у Ніжині найближчим часом мають з’явитися спортивні містечка, де можна буде жителям міста вільно займатися спортом.

Вікторія Коломійченко для NizhynNews

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *