20181124_164049

“Катастрофа, яка могла знищити націю”: у Ніжині вшанували пам’ять жертв Голодомору. Фото. Відео

1933-й рік. В Україні великий голод. Не було ні війни, ні засухи, ні потопу, ані моровиці. Була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих, і дітей, і ще ненароджених…

Сьогодні, у День пам’яті жертв голодоморів, ніжинська  громада віддала данину шани та пам’яті тим, чиє життя трагічно обірвалося у ті далекі страшні роки. Біля Пам’ятного знаку жертв голодомору та політичних репресій, що по вул. Покровській,  біля станції швидкої допомоги, відбулися заходи із вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.

Вшанувати пам’ять невинно убієнних  прийшли міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб, заступники міського голови: Григорій Олійник,  Сергій Дзюба, Ігор Алєксєєнко, радник міського голови Сергій Осадчий, депутат обласної ради Сергій Охонько, керівники відділів та управлінь, депутати Ніжинської міської ради, представники міської і районної адміністрацій, працівники установ та організацій, волонтери, учасники АТО, студенти,  активісти та небайдужі мешканці міста.

Заупокійну літію відправив настоятель Собору Всіх Святих Сергій Чечин, настоятель Покровського храму Ніжина протоієрей Михаїл Якубів, разом з священниками УПЦ КП. Долучився до молитви і священник протестантської церкви «Царство віри» Володимир Леонтьев.

Доповнили цей захід проникливі виступи школярів . Учасники заходу вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя Пам’ятного знаку.

Зазначимо, на думку більшості істориків, у ХХ столітті в Україні було три голодомори. Перший охопив період з 1921 по 1923 рр.; другий – 1932-1933 рр.; третій – 1946-1947 рр.

Вікторія Коломійченко

Далі фото Ніжинська міська газета “Вісті”

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и борода

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди стоят и цветок

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди стоят

На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит

На данном изображении может находиться: 7 человек, люди стоят и ночь

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди сидят, стол и в помещении

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди стоят и на улице

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди сидят

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *