f2c0685fcef45004db2c1b895faa1549

ПАМ’ЯТАЄМО: 24 ЛИСТОПАДА УКРАЇНА ВШАНОВУЄ 85-ТУ РІЧНИЦЮ ГОЛОДОМОРУ

Спланований радянською владою геноцид призвів до вбивства мільйонів людей.

Щороку в четверту суботу листопада згадують жертв геноциду українського народу, Голодомору 1932-33 років. Цьогоріч жалобні заходи до Дня пам’яті припали на 24 листопада.

До Дня пам’яті у храмах Ніжина та на території всієї країни проведуть поминальні панахиди, а також жалобні заходи біля Меморіалу жертв Голодомору.

У Ніжині мітинг – реквієм  з нагоди вшанування  памяті жерт Голодомору відбудеться о 16 годині біля Пам’ятного знаку жертвам голодомору та політичних репресій.

Також в рамках заходів до 85-х роковин пам’яті жертв Голодомору традиційно відбудеться громадська акція “Засвіти свічку”. О 16:00 пам’ять жертв геноциду українського народу вшанують хвилиною мовчання. У цей час кожен охочий може долучитися до вшанування загиблих співвітчизників та встановити свічку на підвіконні.

24 листопада 2018 року оголошено національним днем жалоби, тому на всіх державних будинках і спорудах, підприємствах та організаціях буде приспущено Державний Прапор України. У всіх містах України, на радіо та телебачені обмежать проведення розважальних програм та заходів.

Нагадаємо, влаштований радянською владою геноцид 1932-33 років знищив понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, які історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та в Казахстані. Лише у першій половині 1933 року смертність від Голодомору в Україні досягла трьох мільйонів осіб.

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *