20181123_131730

У Ніжині вшанували пам’ять Героя Укаїни Андрія Юрги у четверту річницю із дня його смерті

Сьогодні, 23 листопада у Ніжині вшанували пам’ять Героя України, який загинув у бою на Сході України – Андрія Юрги.

До заходу долучилися депутати міської ради Ігор Шалай, Олександр Шалай, Наталія Радченко, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, історики, громадські активісти та небайдужі до історії та сучасності України жителі нашого міста.

У річницю смерті Андрія Юрги біля «Стіни Героїв», де розміщені меморіальні дошки борцям за волю України, зібралися громадські активісти для вшанування пам’яті всіх хто боровся за волю України. Адже «Стіна героїв» передбачає вшанування не тільки героїв минулого – часів УНР, українських визвольних боїв, але й сучасних захисників держави, що загинули від рук російських окупантів: Роман Бжеський, Павло Шандрук, Йосип Позичанюк, Андрій Юрга, Микола Росіневич, Іван Хімченко, Михайло Шкляренко, Прокіп Шумейко, Іван Золотаренко, Роман Ракушка-Романовський, Григорій Гуляницький, Олесій Шепелюк.

Нагадаємо, Андрій Володимирович Юрга (позивний «Давид»), український підприємець, громадський діяч, військовик. Вояк АТО (у складі Добровольчого батальйону «ОУН»).

Народився в сім’ї священика 15 квітня 1964 року в м. Комарне, нині Городоцький район, Львівська область, Україна. Закінчив економічний факультет Львівського національного аграрного університету. Входив до складу Комітету підприємців Львівщини, був засновником та співвласником фірми «Ю-КОМ». Активіст Майдану. 14 листопада 2014 року, пройшовши вишкіл в Ніжині на базі ЗБТО “Ніжин”, пішов добровольцем до однієї з його сотень, розгорнутої невдовзі на батальйон «ОУН».

Загинув у ніч на 23 листопада 2014 року після прямого влучання снаряду САУ терористів у будинок, де він знаходився.

14 жовтня 2018 року в Ніжині на Стіні Героїв Андрієві Юрзі було відкрито меморіальну дошку.

Вікторія Коломійченко для NizhynNews

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *