46431684_1065245056987302_3640843179818745856_o

У міському ліцеї відзвітували щодо коштів, отриманих на проект “STEM-освіта”

Ліцей розуміє: світ потребує STEM!

15 вересня 2018 року в Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя відбувся звіт перед громадськістю щодо коштів, отриманих від міської влади на проект «STEM-освіта в загальноосвітніх навчальних закладах міста Ніжина як дієвий інструмент Нової української школи».

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди сидят

Ми навіть не сподівалися, який мегарезультат можемо отримати від участі в конкурсі проектів громадського бюджету. Звичайно, мали на меті впровадження актуальних високотехнологічних засобів навчання, придбання обладнання, яке пов’язане з технічним моделюванням, електротехнікою, ІТ-технологіями, науковими дослідженнями в області біо-, нано- енергозбережувальних технологій, автоматикою, робототехнікою й інтелектуальними системами, електронікою тощо. І хоч не все ще реалізовано, але вже стільки розпочато!

На данном изображении может находиться: 11 человек, люди сидят

Саме свої надбання й презентували вчителі ліцею на проведеному заході. Так, Шевчук Олександр Григорович, фізик не лише за дипломом, а й за покликанням (до речі, заслужений учитель України!) досить доступно пояснив усім присутнім, що перехід від традиційних схем та методів навчання до інноваційної системи освіти європейського рівня, який передбачений реформою освіти в Україні, а також до технології та методів STEM-освіти, передбачає кардинально іншу підготовку як фахівців, здатних до впровадження передових освітніх методів навчання, так і суб’єктів навчання, які проявляли б обізнаність та гнучкість мислення, уміння поєднувати знання з різних галузей наук, навички проектно-конструкторської діяльності, уміння працювати та співпрацювати в колективі. На його думку, успішне розв’язання цих задач можна знайти лише на шляху трансдисциплінарних «відносин» між навчальними предметами, коли викладання здійснюється не за темами, а за предметами.

На данном изображении может находиться: 1 человек, экран

Науковець (кандидат педагогічних наук, доцент) і водночас учитель фізики ліцею Закалюжний Віктор Миколайович переконав усіх глядачів, що фізика таки цікавий предмет! Діти з непідробним ентузіазмом виконували лабораторну роботу, присвячену вивченню напівпровідникових діодів. Учні за 5 хвилин зняли вольт-амперні характеристики германієвого та кремнієвого діодів і порівняли їх; з’ясували сфери застосування кожного з видів діодів у різних видах техніки, зокрема в комп’ютерній техніці. Але довелося нашим учням у якийсь момент відчути себе як на іспиті, оскільки отримали безліч запитань від депутата міської ради Андрія Петровича Деркача щодо різноманітних фізичних явищ. Приємно, що ліцеїсти були компетентними, отримали схвальну оцінку від «екзаменатора».

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди стоят, экран и в помещении

Ще один учитель, палко залюблений у справу, якою займається, – Кіндєєв Павло Вікторович. Саме цей педагог-новатор конструює, програмує, займається проектною діяльністю з ліцеїстами та учнями шкіл міста. Тож на заході він представив громадськості один із навчальних ресурсів, який є складовою частиною розвитку СТЕМ-кабінету – LEGO Mindstorms Education EV3 (два набори – базовий та розширений). І яке захоплення викликали роботи, сконструйовані Пархоменко Ольгою (роботи «Сортувальник за кольором» та «Маніпулятор») і Радченком Олександром (робот «Гіробой»). У мріях учителя та учнів – участь у STEM-фестивалі Robotica 2019.

На данном изображении может находиться: 17 человек, люди улыбаются, люди стоят и в помещении

Директор ліцею Алєксєєнко Світлана Геннадіївна подякувала міській владі за інвестиції в освіту, у дітей – майбутнє нашої країни, а секретар міської ради Салогуб Валерій Володимирович подякував ліцею за такий грандіозний проект та звернення педагогічної думки до технологій та методів STEM-навчання, які відповідають викликам науково-технічної революції, є успішними на ринку праці.

Заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею Людмила Іванівна Коткова

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *