lennews_text_2867_166155_20170513100930

СПОКУТУВАТИ ПРАЦЕЮ: ЯК ЗАСУДЖЕНІ ДО ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ НІЖИНЦІ ВІДРОБЛЯТИМУТЬ СВОЇ ПРОСТУПКИ

Сів п’яним за кермо, посварився з дружиною чи поцупив телефон і отримав громадські роботи. Часто ми можемо почути, що когось засудили до громадських робіт за ті чи інші незначні злочини, проте що саме являють собою такі роботи не всі розуміють.

Громадські роботи полягають у суспільно-корисній безоплатній праці за місцем проживання засудженого чи адмінскарги.

Громадські роботи є двох видів: за кримінальне правопорушення (незначне) і адмінстягнення у вигляді громадських робіт. За кримінальне правопорушення присуджують від 60 до 240 годин по 4 години на день (неповнолітнім вдвічі менше), за адмінстягнення дається від 20 до 40 годин. Кожен засуджений повинен відпрацювати щодня по 4 години у вільний від роботи і навчання час. Як правило, вони займаються благоустроєм території міста і прилеглих сільських рад.

ПЕРЕЛІК

видів суспільно-корисних робіт і об’єктів відбування покарання у вигляді громадських  робіт, для засуджених, що  отримали  рішення суду, яке набрало законної сили в 2019 році

(Проекти рішень виконавчого комітету)

п/п

Перелік об’єктів для відбування покарання у вигляді громадських робіт Види суспільно – корисних робіт
1. Комунальне підприємство  Керуюча компанія   «Північна» Побілка бордюрів, дерев, підрізання дерев та вирубка кущів, прибирання та косовиця додаткових територій, навантаження сміття, допоміжні роботи на котельні, фарбування металевих конструкцій та огорож по місту.
2. Комунальне підприємство «Служба Єдиного Замовника» Прибирання та косовиця додаткових та прибудинкових територій, прибирання дитячих майданчиків, фарбування металевих конструкції та огорож по місту /в т.ч. огорожа парку ім. Шевченка/
3. Комунальне підприємство

«Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства»

Фарбування парканів, прибирання території підприємства.
4. Комунальне підприємство

«Виробниче управління комунального господарства»

Прибирання вулиць міста Ніжина, вирубка порослі на кладовищах, загрузка сміття, фарбування металевих конструкції та огорож по місту. Санітарне прибирання  та косовиця «Графського парку», вирубка порослі, побілка бордюрів, дерев, підрізання дерев та вирубка кущів, висадка зелених насаджень.

До речі, відповідальність за прогули може бути від штрафу чи адмінарешту до кримінальної відповідальності.

Покараним не призначають роботи, які потребують спеціальної кваліфікації. Як правило це благоустрій, прибирання територій, допомога в обрізуванні кущів, дерев, прибирання кладовищ.  Бувають випадки, що люди просять відправити їх в інший район. Людям соромно, але в цьому частково і є основна суть такого покарання.

За кожним порушником закріплена особа, яка відповідає за техніку безпеки і його роботу. Зрозуміло, що ентузіазму від таких працівників очікувати не варто, адже це безоплатно.

Слід зауважити, що громадські роботи не всім допомагають виправитись, а якщо й допомагають – то ненадовго.

Вікторія Коломійченко для NizhynNews

ФОТО ІЛЮСТРОВНІ

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *