15112018_magazun4

У Ніжині пам’ятка історії місцевого значення спотворюється підприємницькою діяльністю

У Ніжині нарешті взялися за пам’ятку міста, яка спотворюється підприємницькою діяльністю

На черговому засіданні виконавчого комітету Ніжинської міської ради було піднято питання спотворення частини споруди, яка є пам’яткою історії місцевого значення та охороняється законом.

Мова йшла про одну із найстаріших споруд міста – будівлю за адресою вул.Московська, 6-в (напроти центрального входу в комунальний ринок). В частині споруди знаходиться історична пам’ятка міста Аптека Михайла Лігди (1777 року). В іншій частині тривалий час здійснюється підприємницька діяльність (ведеться торгівля). Про те, нещодавно історичний вигляд споруди був знищений нанівець. Чи то власник спору чи орендар фронтальну частину фасаду вирішили «осучаснити» та сховати історичний вигляд будівлі під сучасним будівельним матеріалом.

І от у Ніжині в історичній споруді мав відкритися ще один «Новожанківський м’ясокомбінат». Про те, окрім феєричного відкриття до діла так і не дійшло. Не встигли ніжинці помилуватися яскравими зображеннями ковбас на всю стіну пам’ятки місцевого значення, як вивіски разом із ковбасами кудись зникли.

Що стало причиною такого вчинку, можна лише гадати. Про те,  начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ніжинської міської ради Вікторія Мироненко на зауваження членів виконкому щодо спотвореного вигляду споруди відповіла, що власнику споруди відділом надсилалися відповідні листи, де викликали власника до відділу містобудування та архітектури, проте жодним чином ані власник, ані жодна причетна до споруди особа на листи не відреагувала та до відділу не з’явилася.

Хоча можливо це і послугувало тому, що зі споруди зникли намальовані ковбаси. Проте споруда так і залишилася понівечена будівельною вагонкою.

Тож, як зазначив перший заступник міського голови Григорій Олійник, питання по даній споруді триматиметься на контролі та буде вирішуватися найближчим часом.

Вікторія Коломійченко для NiznynNews

Фото з групи Facebook  Нiжин sos та сайту mynizhyn.com

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *