p5hj8dzoctmt3s52mt

Мене забула моя Батьківщина…

Так, до цього потрібно бути готовим, коли їдеш жити далеко. Але мені здається, з цим неможливо змиритися.

Перший час ти приїздиш до рідних в гості, телефонуєш друзям, ви збираєтесь великою компанією, ділитесь новинами, розказуєте, в кого як справи. З кожним роком компанія все менша, кудись зникають спільні теми для розмов.

І ось ти вже не знаєш, чим живе місто, що хвилює молодь, скільки дітей навчається в твоїй школі… і випадково дізнаєшся, що давно не працює Ніжинський м’ясокомбінат та пивзавод .
Ти заходиш до парку, і пам’ять малює, як ви з подружкою по черзі гойдалися, і ту калюжу, що обов’язково була під гойдалкою після кожного дощу. Але там вже давно інші дітки, а якась жіночка з онучкою в візочку – можливо, то і є твоя подружка дитинства.

Прийдеш у такий рідний двір. Горіх, що ви посадили з татом, вже доріс до третього поверху, і така стара вишня. І такі маленькі, ніби іграшкові, сходи. А колись ви стрибали з них і летіти було так довго. Зайдеш в магазин, де ти малим купляв тістечко “вокзальне” і “сітро”, і дивно – ті ж самі двері, і навіть скриплять так само, як тоді, ось тільки на поличках давно зовсім інші товари. Підіймешся на другий поверх магазину. І чому в дитинстві ті сходи здавалися так схожі на ескалатор)

І якось ти приїдеш, і зрозумієш, що пройшовши по центральній вулиці, ти не зустрів жодного знайомого. А може, й зустрів, але ви вже не впізнаєте один одного. Пройдеш ще раз, підеш в неділю на базар. Вдивлюєшся в уже ледь знайомі обличчя. Ось наче колишня сусідка, але вже старенька, стоїть продає вишні у відерці. Підходиш “жіночко, купуйте вишеньки” Хочеться сказати: тітонько Наталю, це ж я. І стає сумно-сумно.

А через дві години автобус. І ти їдеш, дивишся на сад, де школярами збирали яблуки, на ліс, куди з бабусею рано вранці після дощу ходили по гриби, пробираючись крізь павутинки. І плачеш.

Мене забула моя батьківщина
Так, це так сумно й жорстоко звучить
Не пам’ята моїх кроків стежина
І не про мене берізка шумить.

Автор побажав залишитися анонімним

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *