IMG_20170614_204143-1024x579

Кольоровий несмак: клаптикове утеплення будинків спотворює Ніжин

Хто в ліс, хто по дрова. Тенденція утеплення та фарбування стін власних квартир на свій смак та колір робить ніжинські багатоповерхівки схожими на різнокольорові конструктори Лего. Фантазія ніжинців перетворює місцеві урбаністичні пейзажі на тужливі гнітючі види. Про це говорили депутати міської ради наприкінці пленарного засідання 8 листопада.

Чи так воно має бути, чи може є відповідний документ, яким передбачений  колір  фасаду кожної багатоповерхівки?  І що для цього потрібно, щоб пофарбувати житло таким чином, щоб через певний час не з’явилися муніципали та не склали протокол про порушення Правил благоустрою?

Останніми роками у Ніжині, як інших містах України помітний справжній бум на утеплення будинків. Його проводять переважно частково, охоплюючи лише одну квартиру. Такі роботи тривають досі. Жовті, зелені, рожеві, часом і синьо-жовті “латки” видніються на багатьох ніжинських багатоповерхівках. Цього року активніше, ніж у попередні роки, ніжинці утеплюють свої помешкання. Таким чином сподіваються не мерзнути взимку та економити вкрай дорогий цього року газ.

В ідеалі потрібно проводити повну теплоізоляцію фасаду будинку, кажуть фахівці. На це видають дозволи та виготовляють проектно-кошторисну документацію. На комплексне утеплення потрібні кошти та згода всіх мешканців.

Відтак власник кожної квартири думає тільки про себе, утеплюючи лише свій куточок. До речі, деякі сусіди об’єднуються і утеплюють частину будинку.

Загалом часткове утеплення будинку – поза законом. Адже змінюється зовнішній вигляд фасаду.

Про те, міський голова Анатолій Лінник зауважив, що часткове утеплення будинку не передбачене державними нормами, тож немає процедури притягнення до відповідальності за самовільне утеплення будинку. Тож і процес і результат такого утеплення міська рада контролювати не може.

До речі, в інших містах ситуація аналогічна.

До слова хотілося б додати і думку експертів щодо так званого «різнокольорового» утеплення багатоповерхівок.

Різнокольорове зовнішнє утеплення багатоповерхівок можна розцінювати як порушення будівельних норм. Українське ноу-хау не тільки не підвищує енергоефективність житла, а й створює проблеми, передає Чернигов.інфо. У випадку з поодиноким “пьострим” утепленням квартир потрібно звертати увагу навіть не на юридичні норми, а на закони фізики, що прописані у шкільних підручниках з фізики за 8-й клас. В Україні зазвичай використовують дешевий пакувальний пінопласт – крихкий, з низькою щільністю та паропроникністю, який призводить до утворення грибків. Рано чи пізно мешканцям таких квартир доведеться знімати проблемне «утеплення». Впроваджувати енергозберігаючі заходи слід за правилами Державних будівельних норм (ДБН) та Настановою з термомодернізації будівель, – пояснює експерт, – Правда, за користування останнім документом, який розроблений за державні кошти і має бути у вільному доступі, сьогодні необхідно заплатити близько 460-800 гривень – як результат, українці утеплюють багатоповерхівки з порушенням усіх правил.

Заборонити фарбувати утеплені стіни різними кольорами в межах одного будинку просить депутат міської ради Ігор Шалай: «Чому ніхто не слідкує за архітектурним та колористичним виглядом будівль? Можна ж змінювати колір з урахуванням загального кольору будинку, щоб він був оновленим, а не спотвореним», – йдеться у зверненні. До того ж Ігор Віталійович звернувся до начальника КП «ВУКГ» Владислава Кормана із пропозицією розробити перелік послуг, якими б змогли користуватися жителі міста, які хочуть утеплити будинки. Проте зауважив аби перелік послуг був чітко сформований. Наприклад, по одному будинку використовували один і тойже тон фарби. Також, депутат міської ради звернувся і до ніжинців, не спотворювати так званим «барвистим» утепленням вигляд свого будинку та нашого міста в цілому.

Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *