1

Благоустрій Ніжина перешкоджає підприємницькій діяльності???

На початку засідання сесії міської ради 31 жовтня в залі засідання спостерігалася значна активність ніжинських підприємців. Зумовлена така присутність тим, що на розгляд депутатів було подано проект рішення «Про припинення дії договорів оренди землі».

Оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також укладеним між сторонами договором оренди землі.

Згідно проекту рішення дії договорів оренди мали б бути припинені та поновлені до 1 листопада 2019 року. Мова йде про припинення дворів оренди по вул. Шевченка та Московська.

“Перехресття по вул.Амосова, територія навпроти пологового будинку, “стіна” із МАФів навпроти АТБ” – перерахував голова постійної комісії міської ради з питань земельних відносин, будівництва, архітектури, інвестиційного розвитку міста та децентралізації Андрій Деркач.

Дане рішення було винесено на розгляд з метою врегулювання питання розміщення тимчасових споруд на території міста Ніжина та забезпечення виконання норм Закону України “Про благоустрій населених пунктів”.

Тобто далі, починаючи із листопада 2019 року, договори оренди поновлювалися б на загальних однакових для всіх підставах з обов’язковим дотриманням норм благоустрою.Зрозуміло те, що така позиція міської ради не влаштовує підприємців, тож із своїм баченням вони і прийшли до міської ради.

Підприємці наголошували на тому, що прийняття даного проекту рішення просто знищить їхню підприємницьку діяльність, оскільки непосильним стане орендна плата. Про те, міський голова Анатолій Лінник зауважив, що даний проект рішення не передбачає значного та безпідставного підвищення орендної плати і ніхто не збирається перешкоджати підприємницькій діяльності на даній орендованій території.

«Підприємець матиме можливість орендувати землю не на один рік, як це є зараз, і кожного року хвилюватися про те чи поноситься договір оренди, а на 10-15 років. Буде чітко затверджено, що на даній ділянці буде мала архітектурна споруда, і робитиметься це через паспорт прив’язки, який передбачає вимоги оформлення споруди» – зауважив Анатолій Валерійович.

Депутат міської ради Юрій Хоменко став на сторону підприємців, закликавши підприємців долучатися до відпрацювання паспортів прив’язки та вести діалог з міською радою.

Світлана Рожок, депутат міської ради, у своєму виступі також наголосила на тому, що даний крок є реформою, через яку мають пройти ніжинські підприємці: «Зрозуміло, що підприємці проти зміни, адже кожні зміни зустрінуться з тим, що хтось не хочу змінюватися, кожна система намагається зберегти себе. Це рішення не ставить за мету прибирати МАФи, не ставить за мету забирати місце. Рішення ставить за мету унормувати діяльність однаково для всіх людей, а не тільки для тих хто знає як відкриваються двері у потрібні кабінети».

«Є підприємці, а є споживачі. Ми від перевізників у Ніжині вимагаємо оновлення автотранспорту, надання комфортних послуг, а от підприємництво у Ніжині не хоче розвиватися та приводити місто до належного вигляду» – висловив свою позицію голова депутатської комісії по законності, депутат міської ради Олег Щербак навівши до прикладу Чернігів та Прилуки.

Після жвавої та змістовної дискусії, висловивши своє бачення депутати перейшли до голосування: За – 9, проти – 4, утрималося – 13, не голосува – 1. Рішення – не прийнято та відправлено на доопрацювання.

Ніжинські підприємці задоволено залишили приміщення сесійної зали.

Вікторія Коломійченко для NizhynNews

 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *