5e347b88bb598444c77cd9abd0dee619

ФІЛЬМ “ДОНБАС” СТАРТУВАВ В УКРАЇНСЬКОМУ ПРОКАТІ. ПОЧИНАЄТЬСЯ СТРІЧКА ІЗ НОВЕЛИ ПРО НІЖИН

Стрічку Сергія Лозниці показують в усіх містах країни.

Відсьогодні стрічку Сергія Лозниці, яка увійшла до переліку претендентів на Оскар
наступного року може позмагатися за “Оскар”, показують в усіх містах країни.

Українська прем’єра драми, що написана і знята за реальними подіями в окупованих Донецьку і Луганську, відбулася напередодні в столичному кінотеатрі.

Представив фільм особисто режисер Сергій Лозниця, йдеться у сюжеті ТСН.

Українська стрічка “Донбас” – це 13 новел, переплетених між собою, реальних історій, які відбувалися в Україні 2014 року, більшість – в окупованому Донбасі.

На цей фільм варто сходити хоча б для того, щоб пам’ятати, з чого і як розпочиналась українсько-російська війна.

У фільмі немає жодного головного героя і сценарій, написаний за відеороликами з Інтернету та розповідями жителів Донбасу. За акторів там були і прості містяни.

Фільм "Донбас"_2

“Був момент, коли я подивився ролик з побиттям солдата біля стовпа – це мене шокувало, я записав текст і побачив, що це має сенс”, – розповів, як створювався фільм режисер Сергій Лозниця.

Варто зазначити, що кілька сцен у фільмі – це події не на Донбасі, але вони дуже добре показують українські реалії.

Починається стрічка з новели, як журналістка, яку грає Олеся Жураківська, виливає відро бруду на голову меру.  Прототип цієї сцени – Ірма Крат, яка неодноразово була учасницею скандалів. 2012-го вона облила багнюкою міського голову Ніжина.

Фільм "Донбас"_3

“Безумовно, я подивилася ролики, поцікавилася персоною, але Сергій не ставив умови от абсолютно бути схожою на Ірму, треба було спіймати тональність”, – зазначила Жураківська.

Фільм "Донбас"_4

На знімання “Донбасу” витратили майже 2,5 мільйона євро. Це спільний проект України, Німеччини, Франціі, Нідерландів і Румунії. Знімали стрічку в Кривому Розі.

Прем’єра фільму зібрала багато відомих в Україні людей – Джамала, Pianoboy, режисери Ахтем Сеїтаблаєв і Тоня Ноябрьова, актори – відомі і не дуже.

Звітав на прем’єру і звільнений з полону бойовиків український релігіознавець Ігор Козловський – колишній житель Луганська. “Донбас” бачив вже на допрем’єрному показі, але вирішив переглянути.

Кореспонденти ТСН  Мар’яна Бухан та Ігор Сірий 

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *