WP_20180217_10_37_36_Rich-1

У Ніжині здорожчала вартість проїзду у громадському транспорті

11 жовтня рішенням виконавчого комітету Ніжинської міської ради було ухвалено рішення щодо встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомабільним транспортом.

Дане рішення було прийнято не одноголосно, із девяти членів виконавчого комітету – один проти.

Перший заступник міського голови Григорій Олійник наголосив на тому, що виконавчий комітет ніжинської міської ради має прийняти зважене та відповідальне рішення, оскільки від прийнятого рішення буде залежати збереження транспортної пасажироперевізної галузі міста на належному рівні та її подальший розвиток.

Згідно рішення, встановлено такі тарифи на послуги міського пасажирського транспорту:

  • для населення – 5,50грн;
  • пільгові категорії, які мали право на безкоштовне перевезення, залишити без змін;
  • категоріям населення , які користувалися громадським транспортом по пільговій вартості 3 грн підвищити до 3,50;
  • учні шкіл матимуть право на пільгове перевезення у розмірі 1 грн. Решту днів – по 3 грн.

Зазначимо, що пасажири мають право на пільгове перевезення лише при пред’явлення відповідного документу (посвідчення або учнівський квиток).

Рішення набуває чинності з моменту оприлюднення в міській газеті «Вісті» від 12 жовтня.

Слушним було б зазначити те, що прийнятий виконавчим комітетом тариф є тимчасовим! Оскільки тариф 5,50 грн був актуальним на момент розрахунків від 17 грудня 2017 року, коли перевізники вперше звернулися до міської ради переглянути тариф на проїзд.

Читати по темі: Ніжинські перевізники пояснили, чому вартість проїзду має зрости

Як тільки ЧТУ надасть підприємствам, що здійснюють перевезення пасажирів громадським транспортом Ніжина, всі документи щодо обрахунків тарифів та логістики маршрутів, які отримали провівши три етапи обліку пасажиропотоку міста, підприємствами-перевізниками буде проведено нові розрахунки тарифу, які і будуть подані на розгляд виконавчого комітету. Тож, поки що новий затверджений тариф діятиме у Ніжині 2-3 місяці поки йдуть обрахунки у ЧТУ.

Директор ТОВ «Пассервіс» Валентина Корабель вкотре наголосила на тому, що навіть враховувавши низьку платоспроможність ніжинців, тариф має бути так чи інакше економічно обґрунтованим.

«До кінця 2019 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України 50% автотранспорту, що перевозить пасажирів – це мають бути низькополі автобуси. Тобто, за рік ми маємо оновити як мінімум половину автопарку. То того ж, постійно зростають ціни на пальне. Нещодавно заправляли автобуси по 16,50, з 1 жовтня Газ піднявся до 19 грн. Про те, нас на АЗС попередили що із 1 листопада паливо зросте до 20-22 грн. На сьогоднішній день підприємства працюють у борг. Ми не маємо можливості у повному обсязі випускати на лінію автотранспорт» – каже Валентина Михайлівна.

Заступник міського голови Ігор Алєксєєнко під час засідання виконавчого комітету подякував всім перевізникам за активну участь у проведенні евакуації людей із Ічнянщини, наголосивши на тому, що по першому ж телефонному дзвінку перевізники відреагували і надали достатню кількість автобусів, заправивши їх пальним за власний рахунок.

Читати по темі: З ІЧНЯНЩИНИ ЕВАКУЮВАЛИ ВЖЕ 10 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ. РУХ ТРАНСПОРТУ Й ЛІТАКІВ ЗАКРИЛИ

Вікторія Коломійченко

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *