Безымянный

Жителі Ніжина прихистили у своїх домівках людей, евакуйованих із зони вибухів. Відео ТСН

Лічені люди залишились ночувати в розгорнутих в школах пунктах.

Жителі Ніжина прихистили у своїх домівках людей, евакуйованих із зони вибухів
Ніжинці  прихистили у своїх домівках майже усіх, кого евакуювали до їхнього міста із зони надзвичайної ситуації, йдеться у ТСН.12:00.

У ніжинських пунктах, відведених для людей із зони лиха, а це п’ять шкіл, ночували лише 43 людини. Загалом на Чернігівщині понад 12,5 тисячі евакуйованих  із зони можливого ураження людей.

У квартирі ніжинських пенсіонерів Ковтунів, як у рукавичці. На 60 квадратів тепер їх семеро. Восьмирічна Маша показує свою нову кімнату,  але  все порівнює з тим, що залишилося там, удома. Машу  з дому вивозили сонною і дитина  взагалі  жодної  своєї  речі не прихопила.

“Я дуже довго  питала, що трапилось, а бабуся боялася сказати”, – ділиться дівчинка.

Із Ічні до Ніжина  дві сусідські родини приїхали  навмання. Це і недалеко від домівки і снаряди навряд чи долетять.

“Я думала, нас бомблять з літака, думала війна. Нічого з собою не брала, документи і то не всі. Що знайшли. Все залишилося, ми лише накивали п’ятами і все. І кури  закриті. А що з ними буде? А що Бог дасть. Слава Богу, що ми  живі”, – каже мешканка відселеного населеного пункту.

У  Ніжині під  евакуйованих звільнили п’ять шкіл.  Вже звідти до себе  цих людей  і забрали Ковтуни.  Вони самі виростили трьох синів, то ж  до великої родини не звикати.

Карину  з родиною, яку  вона прихистила, ТСН зустріла на вулиці. Вони  повернулися з  штабу, де  брали  речі для восьмимісячного Артемка – підгузки, одяг, комбінезон, продукти харчування.

Дитина вже другу добу погано спить. Подружжя з хлопчиком на руках із Ічні  тікало в паніці.

За однією з шкіл  зареєстровано 165  евакуйованих, але жоден з них  тут не ночував.  Ніжинці досі готові приймати чужих людей.

Тим часом зі шкіл вивозять  одяг –  дорослий і  дитячий,  ковдри, книжки, іграшки.  Лише за один день до однієї школи  нанесли речей  не на одну вантажівку.

“Ми передаємо на центр милосердя, а далі центр за потребою буде зв’язуватися з містом Ічня, тому що там теж є постраждалі”, – каже координатор.

Куди повертатися батькам  Артемка, не зрозуміло. Хату, яку вони винаймали,  нібито пошкоджено.

Найімовірніша причина вибухів на військових складах – диверсія. Так вважають у Генштабі та СБУ. Аргументують, що майже одночасно вибухи пролунали в чотирьох різних місцях арсеналу. Лунає також слово теракт. Група військових прокурорів допитує чатових, які охороняли арсенал, та інших свідків. Слідчі розглядають ще версії – недотримання пожежної безпеки, навмисний підпал, щоб приховати розкрадання боєприпасів, і службове недбальство. Саме за фактом недбальства військова прокуратура відкрила кримінальне провадження.

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *