20181005_095923

У Ніжині Леонід Кучма нагородив кращих студентів

Сьогодні, 5 жовтня до школи мистецтв при коледжі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької завітав Леонід Данилович Кучма, Президент України (1994 – 2005р.р.), засновник благодійного фонду «Україна».

Не перший рік Леонід Данилович вручає стипендії від імені свого благодійного фонду “Україна” кращим студентам Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Зустрічали пана Президента з особливою пошаною – народними співами у виконанні творчих колективів коледжу культури і мистецтв ім.М.Заньковецької.

На заході були присутні сектар міської ради Валерій Салогуб, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, депутат Чернігівської обласної ради Алла Ковтун, директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко, виконуючий обов’язки ректора НДУ ім.Гоголя Сергій Давиденко, директор коледжу культури і мистецтва імені Марії Заньковецької Володимир Дорохін.

На данном изображении может находиться: 7 человек, люди улыбаются, люди стоят, костюм и в помещении

Після офіційної зустрічі Леонід Данилович вирушив до актової зали, де Президента вже чекали студенти НДУ, коледжу та викладачі.

Перед врученням стипендій з вітальним словом виступив директор коледжу Володимир Дорохін, який подякував Леоніду Кучмі за вагомий для коледжу подарунок, оскільки цього осіннього дня коледж отримав у подарунок від благодійного фонду «Україна».

Леонід Данилович вручив Ніжинському коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької сертифікат на фортепіано всесвітньо відомого виробника Steinway&Sons. Цей офіційний документ засвідчує право власності закладу на унікальний музичний інструмент.

Такий подарунок – складова великої програми Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна», започаткованої 2013 року.

Президент завітав до Ніжина із головною місією – це вручення іменних стипендій студентам НДУ. Тож, після виступів творчих колективів коледжу до слова було запрошено виконуючого обов’язки ректора НДУ ім.М.Гоголя Сергія Давиденка, який від імені університету нагородив Леоніда Даниловича медаллю Гоголя за розвиток науки і техніки.

Після вітального слова на сцену запросили Президента України, мецената та засновника президентського фонду “Україна”, Леоніда Даниловича Кучму. Він, у свою чергу, також сказав кілька вітальних слів, після чого урочисто вручив президентські стипендії п’яти кращим студентам Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Нині стипендія становить 15 тисяч гривень, її власники можуть розпоряджатися нею на власний розсуд.

На данном изображении может находиться: 10 человек, люди улыбаются, люди стоят

Як повідомляє офіційний сайт Президентського Фонду Леоніда Кучми “Україна” за висновками вченої ради Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя стипендіатами стали:

1. Юлія Ракоїд – опановує спеціальність «Середня освіта (Біологія)». Активно займається науковою роботою в галузі експериментальної ботаніки. В 2017-2018 н.р. брала участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю знань «Біологія». Робота студентки «Порівняльна дія синтетичних регуляторів росту на асиміляційні процеси озимої пшениці сорту Ювівата» отримала ІІІ місце. Юлія бере активну участь у громадському житті факультету.

2. Ольга Моціяка – є магістрантом історико-юридичного факультету спеціальності «Історія та археологія». Активна учасниця студентського життя факультету, зокрема, є членом збірної факультету із гри в «Що? Де? Коли?». Досягла значних успіхів у навчально-науковій діяльності. Неодноразово нагороджувалась почесними грамотами за успіхи в навчанні. За минулу екзаменаційно-залікову сесію має середній бал «5.0».

3. Наталія Івахно – навчається в магістратурі за спеціальністю «Середня освіта. Українська мова і література (англійська мова)». Відмінниця навчання. Має глибокі й міцні знання з філології. Плідно працює в галузі наукових досліджень. Наталя виявляє активність у громадській та суспільній діяльності.

4. Марія Топоріна – студентка 4 курсу Навчально-наукового інституту точних наук і економіки. Займається науково-дослідницькою роботою, брала участь у роботі ХІІ Всеукраїнської студентської наукової конференції «Сучасні проблеми фізико-математичних наук та методики їх викладання» (Ніжин, 27-29 квітня 2017р). Увійшла доуніверситетської команди та наполегливо готується до наступногоетапу олімпіади.

5. Влада Мамич – навчається за напрямом підготовки «Соціальна педагогіка». Є переможцем II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки “Соціальна педагогіка”. Брала участь у II Міжнародній науково-практичній конференції «Студентський науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення» (26 квітня 2018 р., Ніжин), за результатами якої опублікувала тези “Інтерактивні форми соціального навчання з неповнолітніми, які мають проблеми з законом”. Займається волонтерською діяльністю, брала участь в організації та проведенні різноманітних акцій, заходів, концертів, зокрема, у проведенні міської акції “Єднання” до Великодня, а також свята до Дня захисту дітей, 13-ї Всеукраїнської акції благодійного фонду “Серце до серця”.

Колектив університету разом із викладачами, студентами та їх батьками завжди з високою шаною, повагою та подякою ставиться до тієї видатної ролі, яку відіграє Леонід Кучма в долі молоді та дітей, очолюючи благодійний фонд “Україна” і підтримуючи його. Тому звучали слова вдячності та побажння доброго здоров’я, творчої наснаги та успіхів від імені студентів та викладачів університету.

Вікторія Коломійченко

фото автора

залишіть коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *